Zdraví

Máte v práci panovačného kreténa, obětního beránka nebo vlka samotáře?

Každý, kdo někdy chodil do zaměstnání ví, že žádné místo není ideální. Jednou máte v místnosti zapřisáhlého kuřáka, který vás dusí svojí závislostí, jinde vás šéf buzeruje, aby se nepřišlo na jeho vlastní neschopnost, onde zase váš nadřízený míchá pojmy s dojmy a myslí si, že asistentka je tu od toho, aby mu asistovala i v posteli…
V zásadě se dá říct, že v práci se cítíme dobře nebo špatně podle toho, jak vycházíme se svými kolegy a se svými nadřízenými. Vždyť jsou to koneckonců lidé, se kterými ve všední den trávíme většinu svého bdělého času. Je snadné se dohodnout s kolegy přátelskými, milými a vstřícnými, ale peklem se takové soužití stává, pokud narazíte na někoho panovačného, vztahovačného, líného, sobeckého nebo jinak vybočujícího z normy kolegy-správňáka. Znáte rčení, že chceš-li nepřítele udolat, nejdříve ho musíš pořádně poznat? Tak tohle platí na pracovišti dvojnásob. Nedoufejte, že se vaše líná a protivná kolegyně změní ve světici jen proto, že jí půjdete příkladem. Nebo že se dotěrný šéf stane zdvořilým gentlemanem jen tak přes noc. Abyste svoji roli „podnikového psychologa“ co nejlépe zvládli, vydalo pro vás vydavatelství Era knihu Wesse Robertse „Cukr a bič nestačí“. Už jenom z názvů patnácti kapitol je jasné, o co půjde: názvy jako Panovačný kretén, Hadrový panák, Vlk samotář, Hazardér, Věčný obětní beránek nebo Odstřelovač vás nenechají na pochybách, že knížka vtipně a výstižně odhaluje slabiny mnoha lidských povah a zároveň je jakýmsi návodem, jak na ně.

Máte-li tedy v práci panovačného kreténa, mrkněte se na internetové stránky ERA a knížku si rovnou objednejte. Nebo ji zkuste vyhrát v naší dnešní soutěži.
   
27.06.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Zatím takového šéfa nemám, ale co bude jednou, kdo ví.

  superkarma: 0 09.12.2003, 00:50:37
 2. avatar
  [9] Simba [*]

  K.: Tyto zásady znám, ale naštěstí jsou i šéfové vyjímky. Třeba jako mám já.

  superkarma: 0 17.11.2003, 17:41:09
 3. avatar
  [2] Evča [*]

  Já mám šéfa moc hodnýho, pracovitýho i vtipnýho , ale pochybuji že se dá něco dělat se špatnými šéfi . Buď to vydržíte nebo dáte výpověď, žádná psychologie na ně neplatí . Šéf je prostě šéf.

  superkarma: 0 27.06.2002, 10:36:10
 4. avatar
  [1] danae [*]

  No... můj šéf je zároveň manželův kamarád.V soukromí ke své ženě se chová panovačně a v práci taky.Pravdu má zásadně tehdy,když ji nemá... ...mít to doma, tak se ze mě stane Maryša... Ale snaživý je...na to ,že odborná stránka mu moc neříká...

  superkarma: 0 27.06.2002, 08:59:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme