Zdraví

Máte košili, jako když vás sežvejkala kráva? Tak to jste extra super moderní…

… to vždycky říkala moje babička, když se někdo z nás vnoučat přivalil na nedělní oběd do parádního pokoje v uváleném tričku nebo košili, které „zdobily“ tisíce skladů, žlábků a pomuchlaných vrásek. Jenže, co dřív bylo proviněním proti bontonu, je dneska v podstatě žádáno. Zmuchlané košile a halenky, pomačkané sukně a šaty – to je jeden z trendů, které frčí toto léto.
Samozřejmě nemůže to být pomačkání jen tak obyčejné, jako když třeba sedíte tři hodiny v autě a záda vaší nejlepší halenky se změní ve varhany. Takové moderní mačkání je pravidelně nepravidelné, čím ležérněji působí tím lépe. Na rozdíl od textilií, které se vyrábějí tak, aby se vůbec nemuchlaly, tyto materiály se mačkají průmyslově a ty opravdu dobré nenarovnáte, ani kdybyste se na hlavu postavila.
Samozřejmě, nechce-li se vám za pomačkané kousky oděvů utrácet nekřesťanské peníze v butikách, můžete si vyzkoušet oděv pomačkat sami. Někdy pomůže zmuchlaný kousek převázat provázkem a vyprat v pračce na vyšší teplotu, ale je třeba počítat s tím, že se dílo nezdaří a hadřík se kromě žádaného pomačkání taky zcukne. Méně nároční své oblečení po vyprání zkrátka nerozklepnou a nevyvěsí, a už vůbec se nepokusí je žehlít…
   
26.06.2002 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Simba: Můj košile nenosí, heč heč heč

  superkarma: 0 09.12.2003, 00:50:52
 2. avatar
  [3] Ťapina [*]

  No, pár takových kousků oděvu mám, ono se to nemusí žehlit

  superkarma: 0 09.12.2003, 00:50:14
 3. avatar
  [2] Simba [*]

  Taky nerada žehlím, jen to nejnutnější, ale nějak se mi nepodařilo přesvědčit , že jeho košile budou zmuchlané víc IN. Mám já to těžké

  superkarma: 0 18.11.2003, 08:06:40
 4. avatar
  [1] Bobina [*]

  No to bude pro manželku mého kamaráda úplná bomba - zásadně doma žehlí pouze to nejnutnější (někdy i to ne,což je někdy síla).
  Ale móda "mačkaného" materiálu je super.
  Mám radu, nejlépe se samo mačká plátýnko,ze kterého se šijí dětské košilky. Košile pro dospěláka vypadá dost dobře a do letních měsíců je jak stvořená.Po vyprání nežehlit a nevyvěšovat a jste "IN".

  superkarma: 0 26.06.2002, 11:07:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme