Zdraví

Chcete miminko, ale nějak to pořád nejde? Odpovědi lékařů na nejčastější dotazy na téma neplodnost.

Více než sto dotazů vztahujících se k problémům s početím zodpověděli v minulých čtrnácti dnech odborníci Centra asistované reprodukce Iscare IVF v mimořádně zřízené internetové poradně. Ta byla zprovozněna 10. června u příležitosti Světového měsíce neplodnosti, kterým byl letos vůbec poprvé vyhlášen měsíc červen.
„Jaká je indikace neplodnosti, jaká vyšetření je třeba absolvovat a jaké jsou úhrady ze strany pojišťovny,“ vypočítává nejčastější dotazy zaslané do poradny MUDr. Milan Mrázek, vedoucí lékař pracoviště Iscare IVF. „Mnoho žen s námi konzultovalo průběh současné léčby. Padla i otázka na nejvhodnější dny a polohu pro otěhotnění. To, že neplodnost je i mužská záležitost, potvrdily dotazy několika mužů týkající se vyšetření spermatu, tzv. spermiogramu,“ doplnil Mrázek.
Letošní červen je Světovým měsícem neplodnosti poprvé. Vyhlásila jej Americká asociace pro neplodnost v New Yorku. Ta si od něj slibuje především zvýšení informovanosti a odstranění předsudků veřejnosti vůči takto postiženým lidem a dětem „ze zkumavky“. Počet českých párů, které nemohou počít dítě přirozenou cestou, přibližně odpovídá celosvětově uváděným patnácti procentům. Jejich počet se stále zvyšuje.

Otázky a odpovědi na téma neplodnost najdete na této adrese.
   
24.06.2002 - Zdraví - autor: Jiný autor

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Ťapina [*]

    Neměl by to být spíš světový měsíc plodnosti? Tohle zní tak depresivně.

    superkarma: 0 09.12.2003, 00:52:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme