Zdraví

Musíte mít po náročném dni unavené nohy?

Někdy ani nemusíte mít v nohách túru na Rysy, stačí třeba perný den v práci, kdy v lodičkách pobíháte po budově nebo dokonce po městě a vyřizujete nejrůznější pochůzky. Když je ten den ještě navíc vedro, lehce se vám stane, že po několika hodinách takového maratónu máte pocit, že vaše nohy nejsou vaše, ale někoho cizího. Nejspíše nějakého Obra, protože změnily nejen velikost, ale také tvar. Vypadají jako dvě strašlivé konve a vás jen při pohledu na ně berou mdloby. Mimochodem – proto se také říká, že nakupovat nové boty máme chodit odpoledne a ne po ránu, protože pak by se nám mohlo lehko stát, že druhý den večer v nových botkách prostě nevydržíme, jak nám budou těsné…

Co můžete vy sama udělat pro to, aby se na konci pracovní doby vaše nohy cítily skoro jako po ránu? Upřímně řečeno, moc toho není. Ale přece jen. Nohy během dne mění svůj objem a tvar právě v závislosti na teplotě a míře námahy. Těsné boty nebo dlouhé stání zhoršují oběh krve, žilní stěny se rozšiřují a voda z krve začne prosakovat do okolních tkání. V důsledku toho vzniká otok a pocit únavy a bolesti. Hodně pomůže, když se třeba v práci přezujete do pohodlných a dobře tvarovaných bot, případně si občas – když se nikdo nedívá - hoďte nohy na stůl. :-)

Další možností jsou nejrůznější přípravky, jež nohy prokrví a následně zklidní. K takovým životabudičům patří například sprej Refreshing Foot Spray, který díky kombinaci mentolu a extraktu z lísky přináší nohám úlevu a ochlazení. Chladivý mentol zrychlí prokrvení pokožky i krevní oběh, a tím se rychleji odplaví kyselina mléčná způsobující bolesti nohou. Extrakt z lísky následně zahřeje svaly a zklidní jejich činnost.
Až dorazíte večer domů, vyzkoušejte koupelovou sůl Belebendes Bade-Salz. Ta je bohatá na kyslík a minerální látky a spolehlivě osvěží nohy po dlouhém dni, jelikož aktivní kyslík se ve vodě postupně uvolňuje a jako při bublinkové koupeli „masíruje“ unavené nohy. Koupelová sůl je vhodná i pro citlivou pokožku. Oba tyto přípravky má ve své nabídce značka Scholl.

Více informací na www.scholl.cz
   
20.06.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Simba: Takže doporučuješ?

  superkarma: 0 09.12.2003, 00:54:42
 2. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Unavené nohy mívám, ani jsem nevěděla, že na to existujou spreje.

  superkarma: 0 09.12.2003, 00:53:43
 3. avatar
  [4] Simba [*]

  Zkoušela jsem sprej i od jiné firmy, ale nejvíc mi skutečně vyhovuje Scholl. Koupila jsem v létě v akci sprej na nohy a k tomu zdarma spej do bot, oboje super.

  superkarma: 0 17.11.2003, 17:36:02
 4. avatar
  [1] zena [*]

  Tak přesně to, co popisujete, já prožívám. Celý den v lodičkách (přezutí v práci nepřichází v úvahu - jsem totiž za dámu a navíc sekretářka) a pak když odpoledne přijdu domů, nechci podpatek ani vidět . Firmu scholl bohužel neznám. Ale můžu doporučit od Avonu sprej a krém s mentolem a mátou peprnou - je prostě výjimečnej. Mě totiž vždy bolí ještě achilovky a po tom krému se mi noženky krásně zklidní. Opravdu doporučuju.

  superkarma: 0 20.06.2002, 11:56:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme