Zdraví

Poznejte, jaký stupeň celulitidy máte právě vy…

V rámci naší červnové přílohy se věnujeme všemu kolem celulitidy. Už jste si mohly přečíst, jak vzniká a jak proti ní bojovat, teď si ještě řekneme něco o tom, v jakých stadiích se může celulitida vyskytovat a co ji v určité etapě života nejpravděpodobněji způsobuje.

V lékařské mluvě se celulitida nazývá lobulární hypertrofická panikulitida. Charakteristická je pro ni přítomnost podkožního edému, ke kterému dochází při poruše cévní propustnosti. Edém zabraňuje prokrvení. Tuky v podkoží se shlukují v podobě lalůčků. Pokud dojde k jejich přeplnění, vytvoří se tuková ložiska obklopená tuhými fibrinovými vlákny, která nadále utlačují okolní krevní a mízní cévy. Tuk se tím stává nedostupný a je zamezeno jeho odbourávání. Celulitida postihuje určité tělesné partie – stehna, boky, hýždě.

První stupeň se obvykle objevuje mezi 12. a 25. rokem a na jeho rozvoji se podílí jak hormonální hladiny v ženském těle, tak se začíná projevovat životní styl. Především působením hormonu estrogen se zvyšuje propustnost tekutin cévními stěnami, adipocyty se přeplňují tuky a shlukují se, mízní cirkulace stagnuje a zabraňuje zpětnému vstřebávání lymfy, povrch kůže ztrácí hladkost, vznikají hrbolky.

Druhý stupeň přichází obvykle v období od 18 do 35 let a kromě hormonálních potíží a životního stylu (kouření) se zde negativně odráží strava bohatá na nasycené mastné kyseliny. Důsledkem je snížené okysličení tkání, špatné odbourávání toxinů a zvýšené ukládání tuků. Zbytněné shluky adipocytů a fibrózní vlákna pojivové tkáně zamezují mikrocirkulaci, dochází k poruchám struktury kůže a podkoží.

Třetí stupeň celulitidy zmiňujeme v tom případě, kdy tzv. pomerančová kůže už je výrazně viditelná a patrná na pohmat, na povrchu kůže se objevují hluboké rýhy a výrazné hrbolky. Tato situace nastává zhruba ve věku 25 až 50 let. Jednou z možných příčin mohou být poruchy jater a nedostatečná funkce lymfatického systému, což má za následek poškození pojivové tkáně.

Čtvrtý stupeň už se projevuje nejen hlubokými rýhami a hrbolky na povrchu kůže, ale také například bolestivostí postižené tkáně. Nejpravděpodobnější výskyt tohoto stadia celulitidy je v období od 35 do 70 let.

V každém z uvedených stadií se dá s celulitidou něco dělat a když ne odstranit, tak alespoň zmírnit její projevy. Významným pomocníkem vám při tom může být přípravek Cellasene, první anticelulitidní produkt v kapslích. Jde o směs vysoce koncentrovaných a čištěných výtažků z rostlin, které brání rozvoji celulitidy a odstraňují ji vnitřní výživou tkání! Cellasene je určen pro ženu každého věku a co je hlavní - výsledky jsou patrné v krátké době dvou měsíců! Rychlý účinek přípravku potvrzují i čtyři mezinárodní klinické studie, podle kterých zároveň Cellasene snižuje koncentraci volných radikálů v těle.

Více se o Cellasene dočtete ZDE.
   
18.06.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [17] Ťapina [*]

  Někde jsem četla, že první stupeň je vidět jenom při zmáčknutí kůže mezi prsty, druhý jen při nasvícení z boku a třetí při normálním osvětlení.

  superkarma: 0 28.11.2003, 15:53:43
 2. avatar
  [16] Ťapina [*]

  Celulitidu mám a mít budu. A už je mi to dokonce jedno

  superkarma: 0 28.11.2003, 15:52:52
 3. avatar
  [15] Simba [*]

  Já bych ty pilulky nepřeceňovala, ale je to vlastně reklamí článek, takže ... klííííd.

  superkarma: 0 17.11.2003, 17:28:13
 4. avatar
  [14] zeva [*]

  To je u vás doma určitě pohoda. Taky mám doma takový poklad a to myslím naprosto upřímně. Možná že mám daleko do ideální krásy modelek z předních stránek časopisů, ale cítím se při dvou dětech a svém věku dobře a muž mi dává stále najevo, že se mu líbím taková, jaká jsem. Takže starosti jaký stupeň celulitidy mám, nebo ne, mě vážně netrápí. Normálně jím, pravidelně cvičím a jsem celkově aktivní. Ale nic nepřeháním. Je mi ale líto žen, které se trápí dietami, utrácí spousty peněz za nejrůznější preparáty na zkrášlení těla a její vnitřní krása přitom trpí nejvíc. Viz. moje sousedka, neustále počítá kalorie, skočí na kdejakou dietu a konečný výsledek je, že má Jojo efekt a co je horší, je hysterická, stále podrážděná a podle toho to u nich doma také vypadá.cinca:

  superkarma: 0 24.06.2002, 21:07:10
 5. avatar
  [6] Barunka [*]

  medved: Já to z článku taky nepoznala a je mi skoro dvakrát tolik

  superkarma: 0 18.06.2002, 15:00:09
 6. avatar
  [5] medved [*]

  podle nazvu clanku jsem myslela, ze poznam jaky stupen celulitidy mam, no tak nemam tu posledni, neboli me to...ale esli mam stupne 1,2,3 to fakt nevim ...je mi skoro kolem 25, takze to jsem ve vsech stadiich

  superkarma: 0 18.06.2002, 13:50:46
 7. [4] Sasa [*]

  Léthé: tak pak napiš, co ses dověděla!!!!

  superkarma: 0 18.06.2002, 13:03:15
 8. avatar
  [3] Léthé [*]

  tak já jen žasnu...moje maminka v 83-letech nemněla žádnou celulitidu ,anebo jsem jí já fakt u ní neviděla a to jsem jí mydlila prdelku denně...to vám přísahám.Shodly jsme se na tom se s mou sousedkou,co by zdravotní sestrou a ta mi říkala,že si taky všimla u starších pacientech(samozřejmě váhově v mezích normy)že u nich nepozorovala,nebo alespoň neviděla žádnou celulitidu...jdu se zeptal René Vlasáka...zdá se mi to všechno nafouknuté a přehnané.

  superkarma: 0 18.06.2002, 10:45:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme