Zdraví

Proč bychom si měli i v dospělosti ponechat své dětské záliby?

Jako malá holka jsem chodila do baletu a na pohybovou přípravu. To víte, být princeznou je těžký job. :-) Tanec jsem neopustila ani na střední škole, kdy jsem chodila do tanečních, které mne dovedly až do tanečního kroužku. A tam mi došlo něco úžasného: aby člověk vyjádřil své pocity, nemusí mluvit! Pohyb a hudba dohromady – to je to pravé. Stačí hudbu poslouchat a ona vám sama napoví, co dělat. A navíc, když jsem se posléze věnovala i tanci závodnímu, byla jsem na vrcholu svých snů. Šaty, které jsem oblékala byly krásné a bohaté na látku, pošité třpytkami a boa. S tancem jsem se rozloučila při odjezdu na studia do zahraničí. Jaká to chyba!
Jako robě jsem se rovněž věnovala zpěvu. Moje první učitelka byla skvělá. Práce s dětmi ji bavila a s ní jsem dokázala vyzpívat i třetí cé. Pak ale odešla a já dostala „vědeckou pracovnici“. Pořád jsem nějak musela špulit rty, sahala mi na pusu (to mě asi štvalo nejvíc), aby mi to šlo lépe. Od té doby mne to začalo bavit čím dál tím méně. (Jednou jsem u ní na hodině omdlela, bylo vedro a paní učitelka zavřela okno, které jsem otevřela. Tak jsem se poroučela k zemi a vzkříšena jsem byla hadrem na tabuli.)
S přechodem na střední školu jsem přestala chodit na zpěv a když to počítám, tak jsem se neučila zpívat plných 16 let. Teď, když už zase dva roky pěji, nechápu, jak jsem to tak dlouho mohla vydržet. Nádherně si u toho odpočinu a navíc nedostanu vynadáno, když si zívnu. Zívání je při zpěvu projevem správného fungování bránice.
Tanci se už nevěnuji, ale zpěv nedám. Znám ve svém okolí spoustu lidí, kteří kdysi rádi a dobře hráli na hudební nástroj a dneska se nechají přemlouvat, aby něco zahráli. A proč? Protože už dlouho necvičili a nebylo by to ono.
Tím vším jsem chtěla naznačit, že pokud to jde, neopouštějme to, co nás v dětství činilo šťastnými. Dospělost a více odpovědnosti přece neznamenají, že máme všeho zanechat!
   
13.06.2002 - Zdraví - autor: Tereza

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Simba: Mně se zas naši ptali, jestli nechci, jenže já jsem nechtěla, protože jsem nevěděla, co od toho můžu čekat. Dneska už bych chtěla.

  superkarma: 0 09.12.2003, 00:58:41
 2. avatar
  [9] Simba [*]

  Já jsem v dětství bohužel na žádný nástroj nehrála, trochu to beru jako křivdu od rodičů, že do LŠU chodila mladší sestra . Ale jezdila jsem na koni, na gymplu pak už nebyl čas atd. ... vrátila jsem se ke koním po 20 letech. A taky jsem šťastná, nevím proč jsem se nevrátila dřív.

  superkarma: 0 18.11.2003, 07:25:02
 3. avatar
  [5] medved [*]

  Dokinka: ja recituju taky rada...nejradsi kdyz jedu busem a nudim se, tak si povidam vsechny basnicky co znam...recituju je "do okna" ...lidi si asi mysli, ze jsem magor, ale me to neva, protoze me to ba

  superkarma: 0 13.06.2002, 09:57:20
 4. avatar
  [4] kytička [*]

  ja si hrala na tatu a mamu.. no...a ted budu mata

  superkarma: 0 13.06.2002, 09:28:11
 5. avatar
  [2] Dokinka [*]

  ja moc rada recitujem pre seba a ak môžem aj pre druhých.

  superkarma: 0 13.06.2002, 08:46:16
 6. avatar
  [1] andulinka [*]

  PLne se Tebou Ferdicko souhlasim. Jako devce skolou povinne jsem mela spoustu zajmu. Malovani, tanec, zpev a hru na kytaru. Behem dospivani se to vsechno nekam vytratilo. Nebyl cas, pribyly jine zajmy apd. A ted mi najednou neco chybi. Clovek by mel porad delat neco tvurciho, zapojovat fantazii a delat si radost. A tak jsem si vcera koupila kytaru. Po deseti letech jsem hrala cely vecer jak o zivot. A vysledek? Nevyslovny pocit blaha a puchyre na briskam prstu. Nemohu si kvuli bolesti ani umyt ruce pod teplou vodou, natoz klapat do klavesnice, ale musela jsem zareagovat. Doporucuje vsem co opustili svoje radosti aby se k nim vratili a s nimi se vam pak vrati i kousek vaseho "mladeho, citeho" JA. A FErdicko: hodne zdraru pri zpivani .

  superkarma: 0 13.06.2002, 02:59:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme