Zdraví

Správnému vývoji miminka napomáhají i hračky

Správnému vývoji motoriky a psychiky malého miminka napomáhají i hračky. Nejen, že dítě hračky uchopuje do svých zprvu neohrabaných ručiček, ale také je hraní nutí přemýšlet, upoutává jeho zájem, poslouchá zvuky, vnímá barvy, popřípadě samo svou aktivitou hračku uvádí v činnost. Pro úplně malá miminka je vhodná hračka „kolotoč“ nad postýlkou. Dítě nejen že pozoruje hýbající se pestré předměty nad postýlkou, ale také slyší veselou melodii, která je před spánkem často uklidní.
Malá miminka všechno hned strkají do pusy. V době, kdy se jim prořezávají zoubky, je šikovné pořídit jim nejen klasická chrastítka, ale také kousací kroužky, které bývají různě vylepšené – například jsou naplněny tekutinou, které po vložení do chladničky příjemně ochlazuje podrážděné dásně. Nebo ve chvíli, kdy je dítě skousne, začnou hrát. Při nákupu takových hraček není radno šetřit, značka v tomto případě bývá zárukou kvality. Rozhodně se vždycky podívejte, zda splňují všechny potřebné atesty.
Je pravda, že čím je dítě starší, tím víc vyžaduje podnětů a některé hračky ho často omrzí. Což je na jednu stranu dobře, protože projevuje zájem o nové věci, ale pro rodiče, kterým se doma hromadí kupy hraček, se kterými si dítě už nehraje, je to někdy potíž J.
Velmi dobrá hračka pro rozvoj vnímání tvarů a motorické dovednosti je takzvaná „prostrkávací kostka“. Dítě musí najít správný otvor pro předmět, který drží v ruce a chce jej dostat dovnitř. Předměty jsou většinou ve tvaru kostek, trojúhelníků, koleček, jednoduchých pro vnímání ročního dítěte.
Spoustu zajímavých hraček, které jsou nejen pěkné, ale také rozvíjejí dětskou motoriku a další schopnosti, má ve své nabídce Chicco, světově proslulá značka, která se specializuje na malé i větší děti a jejich maminky.
   
31.05.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] klara.kr [*]

  No zrovna dneska jsem drhla parkety a odlupovala ty sezmoulany kousky rohliku a jiny hnusiky

  superkarma: 0 02.06.2002, 22:41:42
 2. avatar
  [2] Saturninka [*]

  Jojojo - nedávno nějaký moudrý pán (snad lékař - nevím, povídal mi o tom můj tatínek) prý vyprávěl, jak přílišná čistota doma nesvědčí malým dětem...On ten mrňousek když leze po zemi a snaží se uchopit a posbírat všechny ty malinké drobečky a smetíčka, procvičuje si tak velmi tu jemnou motoriku, ale pokud má mamintku puntičkářsky až pedantksky čistotnou....má smůlu...

  superkarma: 0 02.06.2002, 15:09:28
 3. avatar
  [1] Lesana [*]

  "Prostrkovací kostku" máme, jenom o něco jednodušší, válec, do kterého se hází kostičky a válečky a jehlánky. Dcera si s tím ráda hraje, ale celý fór je v tom, že zjišťovat, co se kam má vložit, aby to propadlo, ji nebaví, tak se jako první naučila válec otevřít, všechno do něj pohodlně naházet a zase zavřít. Takže nevím, zda jí tím rozvíjím motoriku, ale zcela jednoznačně praktické myšlení ano

  superkarma: 0 31.05.2002, 23:06:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme