Zdraví

Jak za pomoci přírodních prostředků usnadníte svým očím život?

Mnoho z nás při své práci namáhá oči více, než je zdrávo. Celodenní koukání do monitoru počítače, špatné osvětlení pracovní plochy, práce přesčas, dlouhé hodiny za volantem – to všechno se časem podepisuje kromě jiného i na našem zraku. Od malička nám říkali, že máme papat mrkvičku, abychom lépe viděli. :-) Jsou ale i jiné způsoby, jak za použití přírodních produktů pomoci svým očím lépe žít.
Jedním z nich je Vitavision od firmy Walmark, který napomáhá chránit oči před škodlivým slunečním zářením a jinými škodlivými vlivy (např. práce s PC), přispívá ke zlepšení ostrosti vidění a při únavě očí a šerosleposti. Kromě toho je také vhodný pro lidí se zvýšeným rizikem makulární degenerace (degenerace žluté skvrny – vedoucí příčina slepoty u starších lidí) a zákalu, tj. pro starší lidi, diabetiky a kuřáky.
Vitavision obsahuje bioflavonoidy, extrakt z borůvek, beta karoten a aksamitník vzpřímený jako zdroj luteinu.
Lutein je antioxidant, který patří do skupiny karotenoidů. Je přítomen v části sítnice označované jako žlutá skvrna, které je místem nejostřejšího vidění, a působí jako filtr chránící žlutou skvrnu před škodlivým UV zářením a volnými radikály. Díky těmto účinkům je lutein spojován s ochranou před makulární degenerací a zákalem.
Další složkou je borůvkový extrakt, který je bohatým zdrojem komplexu bioflavonoidů, označovaného jako anthokyanozidy. Urychluje regeneraci očního barviva rhodopsinu, který je nezbytný pro noční vidění. Borůvkový extrakt ve spojení s další složkou preparátu, bioflavonoidy, posiluje stěny kapilár a tím pomáhá zabraňovat vzniku krvácení do sítnice.
Beta karoten jako prekursor vitamínu A je nezbytný pro tvorbu fotosenzitivního barviva v sítnici oka, a tím pro proces vidění.
Všechny složky se vzájemně ve svých účincích doplňují a posilují ochranu sítnice a čočky před oxidativním poškozením a specifickými zdravotními postiženími (makulární degenerace, zákal).
   
30.05.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Simba [*]

  Asi ho budu potřebovat po skončení této soutěže věrnosti

  superkarma: 0 17.11.2003, 16:31:01
 2. avatar
  [1] Clerenc [*]

  mno asi zabehnu do lekarny

  superkarma: 0 30.05.2002, 08:27:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme