Zdraví

Když na dovolené trochu hejbnete kostrou, třeba si budete po návratu domů kupovat menší šaty. :-)

Znám lidi, kteří odjíždějí na dovolenou k moři se slovy „To zase přijedu domů o tři kila těžší!“ Důvod? Pasivní odpočinek. Celodenní ležení na pláži, kdy jediným pohybem je otočka ze zad na břicho a zase zpátky, nebo vylovení plechovky piva z přenosné ledničky a odlomení uzávěru. Polopenze v ceně pobytu, kterou tvoří švédské stoly prohýbající se pod středomořskými specialitami, které sice samy o sobě jsou celkem kaloricky přijatelné, ale v množství rovnajícím se celodenní stravě ostravského horníka a ještě doplněny mohutnou porcí zmrzliny jsou časovanou bombou…
Zajímá vás trošku jiný způsob relaxace? Máte chuť si nejen zaplavat v moři, ale také trochu rozhýbat zlenivělé kosti a zakrnělé svaly, které v práci v kanceláři sotva kdy použijete? Zkuste to letos trochu jinak a zasvěťte svoji dovolenou pohybu. Ať už vyrazíte do ciziny, nebo někam na český či moravský venkov, informujte se předem na možnosti pohybu v té které lokalitě, ptejte se po bazénu, fitku, cyklistických stezkách, půjčovně kol apod. Přibalte si do kufru sportovní boty a oblečení a hlavně odhodlání, které budete potřebovat k tomu, abyste přesvědčili zlenivělé já, že odpočinek se nerovná ležení.
Jestli nevíte, z jakého konce začít, nebo potřebujete ke sportovnímu počínání kolem sebe podobně postižené jedince a trochu té pozitivní motivace, zkuste se poptat v cestovních kancelářích po sportovně zaměřených pobytech.
Pro ty z vás, kdo to chtějí vzít opravdu od podlahy, máme tip: pobytové redukčně-kondiční kurzy společnosti STOB (Stop obezitě), které jsou určeny pro absolventy kurzů snižování nadváhy i pro další zájemce, kteří si uvědomují, že aktivně strávená dovolená je mnohem lepší než pasivní vylehávání. Za sportem se tak můžete vydat do Itálie, Chorvatska, Řecka, Portugalska nebo u nás do Vlašimi, Luhačovic, Mariánských Lázní, Prachatic a dalších zajímavých míst. Program kurzů tvoří především pohyb. Základem je každodenní cvičení při hudbě pod vedením zkušených cvičitelek. Pobytová místa většinou umožňují i další sportovní aktivity - akvagymnastiku, plavání, míčové hry, turistiku či cykloturistiku. Kromě sportovních aktivit jsou připraveny přednášky o zdravém způsobu hubnutí a zdravé výživě, případně další program a nadstandardní služby (masáže, kosmetika, pedikúra). V průběhu všech pobytů mají účastníci možnost konzultovat s odborníky své problémy týkající se nadváhy (včetně měření obsahu tuku v těle). Seznam zájezdů STOB a bližší informace o nich najdete ZDE.
   
27.05.2002 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

  1. avatar
    [2] Simba [*]

    Rok má 52 týdnů, takže ty dva týdny klidu na dovče hubnout nemusím. Těch dalších 50 by mohlo stačit.

    superkarma: 0 17.11.2003, 16:20:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme