Zdraví

Chróm, chitosan a inulin – pomocníci při boji s nadbytečnými kilogramy.

Obzvlášť takhle před létem je pro nás, ženy, tuk nepřítelem číslo jedna. Vrháme se na diety a zakazujeme si samy sobě na tuk se byť jen podívat. Ale pozor – naše tělo nějaký tuk potřebuje. Navíc ženy mají od přírody v těle o něco vyšší procento tuku než muži. Rozhodnete-li se tedy začít hubnout, myslete na to, že tuk, který na sobě nosíte, není jen pro zlost, a trochu si ho nechte. Každopádně byste však o tuku ve svém těle mohly vědět něco víc.
Kromě podkožního tuku (to je ten "viditelný", který z člověka - pokud je ho moc - dělá tlouštíka), máme také tuky v krvi. Jejich zvýšení (hyperlipidémie nebo hyperlipoproteinémie) je důsledkem metabolických poruch a s obezitou nesouvisí. Tuk se v krvi pohybuje pomocí bílkovin ve formě tzv. lipoproteinových částic. Veškeré tuky (např. triglyceridy, fosfolipidy, mastné kyseliny) v lidském těle mají svůj význam - představují zásoby energie, chrání před chladem, umožňují vstřebávání vitaminů rozpustných v tucích, jsou součástí buněčných membrán aj. Cholesterol je steroidní látka, řazená mezi tuky. Také on má životně důležité funkce, proto ho nelze úplně "zrušit" (nezískáváme ho jen z potravy, tělo si ho i samo syntetizuje). Normální hladina cholesterolu (tj. zhruba pod 5 mmol/l) nikoho neohrožuje. Cholesterol se vyskytuje ve dvou formách. LDL (low density lipoproteins) se usazuje v cévách a způsobuje aterosklerózu. Proto se mu říká "zlý" a v těle by ho mělo být méně než cca 3 mmol/l. HDL (high density lipoproteins) je naopak "hodný", neboť působí proti ateroskleróze.
Pro udržení správného množství cholesterolu (a tuků všeobecně) je nezbytná správná životospráva (zejména zdravý jídelníček a pohyb). Jestliže se právě snažíte shazovat kilogramy, můžete ve svém snažení využít účinků některých potravinových doplňků, jako je Viaredin koktejl nebo tablety (link na článek, který již vyšel) či Chromdiet.

Chromdiet je přípravek, který díky kombinace chrómu a různých typů vlákniny ovlivňuje trávicí systém člověka a znamená velký přínos pro udržování správné tělesné hmotnosti a boj s obezitou. Chróm je nezbytný pro správnou činnost inzulínu, hormonu, který reguluje hladinu především cukrů, ale i tuků a bílkovin v krvi. Zvýšený přísun chrómu stabilizuje hladinu cukru v krvi, zásobuje mezi jinými centrum hladu a sytosti, které se nachází v mozkovém podvěsku a omezuje tak náhlé pocity hladu a chuti na sladkosti.
Chitosan je druh vlákniny získávaný ze skořápek mořských živočichů. Je nestravitelný, při průchodu zažívacím traktem člověka na sebe váže cholesterol a jiné tuky, a tímto zvyšuje jejich vylučování z těla ven.
Inulin je výtažek z kořene čekanky (100% rostlinný) patří k představitelům tzv. nestravitelných oligosacharidů. Ve značné míře podporuje růst příznivé střevní bakteriální mikroflóry (bifidobakterií a laktobacilů). Kromě toho ve spojení s vlákninou (chitosanem a vlákninou z akácie) pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, zlepšuje trávení, reguluje vyprazdňování a tlumí pocit hladu.
Chromdiet pomáhá tlumit pocit hladu, udržovat správnou hladinu cukru a cholesterolu v krvi a příznivě ovlivňuje růst střevní mikroflóry, podporuje střevní peristaltiku a usnadňuje vyprazdňování a také pomáhá chránit před škodlivými vlivy moderního stylu života. Chromdiet se užívá třikrát denně půl hodiny před jídlem jedna tableta, k dostání je v balení po 30 nebo 100 tabletách.
   
15.05.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [22] Ťapina [*]

  To může pomoci jako podpora při silné obezitě, ale jinak tabletkám moc nevěřím.

  superkarma: 0 07.12.2003, 10:18:25
 2. avatar
  [21] Simba [*]

  Vyzkoušela jsem Chromaslim - chuť na sladké jsem měla stále, žádný hubnoucí efekt.

  superkarma: 0 17.11.2003, 15:21:50
 3. avatar
  [12] macourek [*]

  Veruška: Chitosan - cena za 60 tablet 150 Kč. Je na krabičce napsáno ke snižování nadváhy.
  Výrobce: opisuji to z krabičky: IVAX-CR Opava-Komárov, ve spolupráci s fa GELKAPS Německo.

  superkarma: 0 15.05.2002, 13:06:56
 4. avatar
  [11] zena [*]

  Hlásím, že jsem právě dorazila z DM a mají tam v akci "CHITOSLIM" za 179,- Kč 30 tablet a bere se jedna denně. Pak mají 60 tablet za 229,- Kč.

  superkarma: 0 15.05.2002, 13:02:40
 5. avatar
  [10] Veruška [*]

  Macourku, prosím podrobnosti o Chitosanu (výrobce, cena) díky.

  superkarma: 0 15.05.2002, 12:34:51
 6. avatar
  [9] Sluníčko [*]

  Chromaslim má zahánět chuť na sladké Chitoslim požírá tuky. Musím říct že se trošku omezuji a Chitoslim se má jíst před jídlem, aby tuky z jídla pochytal.Tak když se jí hlavní jídlo 1xdenně tak stačí jeden Chitoslim.Cena 30 tablet asi 180,- Kč kupovala jesem ho v lékárně.

  superkarma: 0 15.05.2002, 11:40:49
 7. avatar
  [8] *daisy* [*]

  buny: prece ve firme, ktere davame penizky
  A ja jsem jedla chromaslim a chute neprepadaly, ale nehubla jsem...

  superkarma: 0 15.05.2002, 11:29:50
 8. avatar
  [7] buny [*]

  Chitoslim,chitosan,chromaslim? jaky je mezi nimi rozdil?

  superkarma: 0 15.05.2002, 10:23:40
 9. avatar
  [6] medved [*]

  jifa....ja chromaslim obcas jim...nevim, jestli ma jine ucinky nez obycejny chrom, ktery jsem nikdy nebrala, ale je fakt, ze po obede nebo obecne po jidle nemam chut na sladky ...ze by nejak zasytil se mi moc nezda

  superkarma: 0 15.05.2002, 09:54:29
 10. avatar
  [4] zena [*]

  Já teda zatím už skoro měsíc pojídám obyčejný chrom a co jsem zrovna vlastně dneska zjistila a co mi vyhovuje je, že mě nepřepadají chutě na sladké (což se stávalo třeba po obědě, kdy jsem si koupila ke kávičce sůšu).
  SLUNÍČKO: ten chitoslim bych zkusila - kolik stojí??

  superkarma: 0 15.05.2002, 08:37:55
 11. avatar
  [2] macourek [*]

  Já už měsíc pojídám Chitosan a taky se cítím podstatně lehčí, nevím sice zatím o kolik, ale kalhoty jsou mi všechny velké. Kdyby to tak pokračovalo tak bych byla spokojená.

  superkarma: 0 15.05.2002, 07:25:02
 12. avatar
  [1] Sluníčko [*]

  Už měsíc pojídám CHITOSLIM,který má v mém těle pojídat tuky a můžu říci že jse shodila 3 kg a cítím se fajn, taková lehká .Byla jsem mezi těmi co zkoušeli VIAREDIM ale z toho mně dobře nebylo a test jsem přerušila

  superkarma: 0 15.05.2002, 06:20:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme