Zdraví

Na mateřské dovolené v leginách, nebo v šatech za tisíce?

Stavila jsem se u kamarádky. Byla celá zkormoucená a ukazovala mi jakýsi ženský časopis, kde psali něco ve smyslu, že žena na mateřské by neměla být v teplácích, protože někdo může přijít na návštěvu. Kamarádka na sobě měla vytahané leginy poznamenané Sunarkou a tričko se žlutým flíčkem na rameni. "Asi jsem úplně nemožná," vzlykala. "To je snad normální,“ klidnila jsem ji. "Máš mimino..."
A ona že ne, ať se podívám do toho časopisu, v čem má ženská na mateřské chodit. - No, řvala jsem smíchy. Na obrázcích byly půvabné modelky s načančanými dětičkami a odkazy na "praktické", "příjemně nositelné oděvy", v nichž se maminka i batole budou doma cítit skvěle. Světle béžové kalhoty za dva tisíce, lodičky(!) za tři tisíce, světlá halena něco mezi tím. Komplet pro hošíka za tisícovku bez botiček. Dobíjecí ránu uštědřovala paní ležérně sedící na okraji vany (pravděpodobně "koupající" dítě) v šatičkách, za něž by se nemusela stydět Ivana Trumpová. "Ale to je přece jen šikovná reklama," snažila jsem se rozveselit přítelkyni. "No, jo," argumentovala nešťastně. "Ale vem si, že to někde uvidí třeba Honza (manžel) a uvědomí si, že má doma šmudlu."
Nic nepomáhalo dušování, že já jsem doma se svým miminem taky za "šmudlu" a všechny mé známé na mateřské jsou za "šmudly", protože žádná z nás nenosí doma lodičky ani béžové gatě za dva tácy, ale právě ty vytahané leginy. A že naše mimina jsou načančaná akorát tak na vycházku nebo k doktorovi, ale doma, když lezou po kuchyni, mají hadříky ze sekáče...
Problém vyřešil až Honza. Přelétl onen článek, který mu kamarádka vrazila hned ve dveřích, nezúčastněně ho odložil, z tašky vytáhl krásně zabalený uzený hovězí jazyk a řekl: "Haničko, protože jsi včera Tomáškovi našla první zoubek, měl bych ti koupit šaty. Ale ty jsi krásná v těch, co máš, i bez nich, tak jsem ti koupil, něco co ti moc chutná a nikdy si to nedopřeješ..."
   
26.03.2002 - Zdraví - autor: Judita Bednářová

Komentáře:

 1. avatar
  [38] Ťapina [*]

  Těmhle časopisům se nedá věřit nikdy, natož pak na mateřské. Kdybych se měla oblékat podle časopisů, tak bych asi už neměla ani na kus tvrdýho chleba.

  superkarma: 0 01.12.2003, 11:07:41
 2. avatar
  [37] Simba [*]

  Honza je poklad

  superkarma: 0 16.11.2003, 15:13:05
 3. avatar
  [36] muflonka [*]

  Honza je ideální manžílek...

  superkarma: 0 29.03.2002, 13:45:32
 4. avatar
  [31] clarCa [*]

  hlásím se do klubu Krtečků - taky chodím v lacláčích a teniskách - a myslím si, že to vypadá pěkně - zvlášť když se do toho vezme nějaké legrační triko (pruhované). A nosím to proto, že je mi to pohodlné, můžu v tom prosedět hodiny v autě (když cestujeme) a pak si sednout třeba na zem a nebo na obrubník, nebo na kus kamene u cesty, když už nemůžu... a dítě ať is proboha chodí v čem si vybere - proč by malá holčička nemohla mít řůžové kalhoty a řvavě zelené tričko? Nebo proč by to nemohl mít kdokoliv? Co je komu do toho, jak chjodím oblíkaná? Ledaže bychom ustanovily pavlačové komise, kteríé by "neposlušné ženy" posílali převléct??? A Angelina by mohla být předsedkyní...

  superkarma: 0 28.03.2002, 00:06:39
 5. avatar
  [22] Laila [*]

  Jeste sice nemame prcka,ale nase vikendy probihaji stylem leginy triko a u me drahe polovicky modraky, nebo trenky triko. Takze az budu na matersky muj normalni chlap podle me nehne brvou

  superkarma: 0 26.03.2002, 13:34:18
 6. avatar
  [21] Ladia [*]

  S miminem doma je nejdůležitější aby oblečení bylo pohodlné. V kalhotách za dva tácy přece s prckem nepolezete po podlaze nebo v nich nebudete drhnout koupelnu. Ono vůbec ty obrázky v časopisech jsou trošičku mimo běžný život

  superkarma: 0 26.03.2002, 13:29:36
 7. avatar
  [18] medved [*]

  teda ja nevim, ale jestli vidim na materske neco pozitivniho, tak to, ze budu moct nosit vytahany trika a stary dziny a nebudu se muset potacet v pracovnim obleku den za dnem ....a jestli to manzel skousne ? ja doufam, ze si me bral i pro neco jinyho nez pro to, jaka jsem modelka, ne ? no jsem si tim skoro jista, protoze modelka nejsem ...a navic ja myslim, ze i v pohodlnem obleceni muze zenska vypadat dobre, ne ?

  superkarma: 0 26.03.2002, 11:43:41
 8. avatar
  [13] Rena4 [*]

  Meryl,tleskám ti .
  K tomu není co dadat.

  superkarma: 0 26.03.2002, 11:01:33
 9. avatar
  [12] Irena1 [*]

  Klidně se jednou budu každou hodinu převlékat do hadříků za pár tisíc, pokud mi je bude manžel kupovat...Vidím kolem sebe maminky, které na MD našetří stěží na několikery ty vytahané leginy. Vždycky se spíš koupí jogurtíky pro mimčo (což je nutné) a nová košile pro živitele rodiny a vystačí to tak tak. Ach jo.

  superkarma: 0 26.03.2002, 10:22:47
 10. avatar
  [9] Lotka [*]

  No pokud má žena chodit, jako modelka, tak to by měl doma muž vypadat zas jako model, ne?

  superkarma: 0 26.03.2002, 09:18:03
 11. avatar
  [5] sarobrouk [*]

  Manžel Honza to vyřešil dos realisticky uzeným jazykem, ale je fakt, že ne všichni chlapi jsou takhle inteligentní, někteří se dají dobrou reklamou ovlivnit. A co pak my ubohé ženy. Proto, když jde reklama v televizi, tak přepínám na jiný kanál, aby můj drahý neshédl něco škodlivého.

  superkarma: 0 26.03.2002, 08:48:08
 12. avatar
  [1] Saturninka [*]

  ...lodičky nenosím nikdy, natož pak doma... Doma to jistí lacláče z doby rostoucího pupíku a triko, nebo košile a staré džíny, kecky...a mrňavka - trika či mikiny po bráškovi a tepláky jakbysmet!

  superkarma: 0 26.03.2002, 07:34:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme