Zdraví

„Máte nádor na mozku.“ Jak může tato krátká věta změnit celý život.

„Máte nádor na mozku.“ Jak může tato krátká věta změnit celý život. Zrychlí se tep, pocit strachu, úzkosti a veliké bezmocnosti, pocitu, který je snad pro všechny nejstrašnější.
Žena, která má dvě zdravé dospělé dcery, manžela, se kterým manželství není to pravé ořechové, nemocnou maminku, která je připoutána k lůžku již 25 let. Majitelka cestovní kanceláře, kde strávila spoustu času tvrdou prací. Po řadě vyšetření lékaři oznamují, že nádor je nezhoubný, ale životu nebezpečný. Následuje těžká operace, oholení hlavy, nesnesitelná pooperační bolest a špatná pohyblivost. Operace se zdařila, nádor je z poloviny pryč. Obrovská úleva, ale zároveň tíseň z pohledu do zrcadla – to přeci nejsem já! Druhá operace – gama nožem. Výsledek bude znám až za rok. Celý jeden rok. Ale nevzdává to. Cvičí, rehabilituje, pracuje a snaží se za každou cenu dostat do normálu a pak zase cvičí, rehabilituje a pracuje – tvrdě. Manželství se změnilo – cítí opět lásku, plnou podporu manžela a dcer, kamarádů a přátel. Všichni jí drží palce. Ale jak se asi cítí ona? To nikdo z nás netuší. Co si asi všechno musela projít a jak se s tím vším musela vypořádat. A byla na to sama. Jen z ní vyzařuje obrovská sílá. Sílá jít dál a snažit se za každou cenu BOJOVAT.
Je pátek odpoledne před konečně očekávaným víkendem a krásné slunečné počasí. Den jako vystřižený. Jedu ke svým rodičům, kteří se mi chystají oznámit nějakou důležitou novinu. Co to asi bude? Mám nádor na mozku - holčičko moje – neplač, budu v pořádku.

Tento příběh je pro moji maminku a všechny, které něco podobného potkalo. Sama obdivuji jejich sílu a bojovnost. Maminka mi dovolila napsat jej s pozdravy a přáním všem brzkého uzdravení a velikého soucítění.

Renata
   
26.03.2002 - Zdraví - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Ťapina [*]

  Je to těžký boj, přeju hodně sil všem, koho se to týká.

  superkarma: 0 06.12.2003, 23:57:20
 2. avatar
  [14] Simba [*]

  Přeji jen vítězné bitvy, vím že stojí hodně sil.

  superkarma: 0 16.11.2003, 14:14:56
 3. avatar
  [12] Léthé [*]

  Jak titěrné a naprosto bezvýznamné se zdají naše starosti v momentu,když něco takového si třeba jen přečteme,natož když něco takového potká nás,nebo naše blízké.Člověk si v té chvíli asi vždy položí otázku,Bože PROOOČ??? Je to otázka do prázdna a nikdy na ní nepřichází ta správná odpověď.V té chvíli se chce člověku asi křičet,musí to být šílený pocit zoufalstvý a beznaděje,která drtí naše vnitřnosti...i mou kamarádku před několika lety,něco podobného potkalo,bohužel nádor byl u ní zhoubný.Říkala jsem si tenkrát,že kdyby něco takového se stalo mě,tak bych určitě odmítla operaci a chtěla bych hned umřít , jelikož jsem zbabělá a nedovedu si představit,že bych já našla v sobě sílu z něčím takovým bojovat.Ale když vidím dnes mou kamarádku,která žije a je svým způsobem šťastná,pouze její řebříček životních hodnot se naprosto změnil,tak si říkám...vždy je naděje a v tomto případě je ta naděje obrovská,jen najít tu sílu to zvládnout.Renatko,tvoje maminka je neskutečně silná,já bych to určitě tak jako ona nezvládla...nebo možná ano...kvůli dětem,kvůli vnučce,když už ne kvůli sobě.Tvoje maminka má obrovskou motivaci k naprostému uzdravení,díky vám a díky TOBĚ.Vím,že mě má Bůh rád,již nejednou jsem se o tom přesvědčila a tentokrát mě taky určitě vyslyší...maminka bude v pořádku a na tvé svatbě si s ní určitě krásně popláču,tentokrát ale štěstím.

  superkarma: 0 26.03.2002, 22:43:06
 4. avatar
  [11] Hanela [*]

  všem, kteří umí s nemocí bojovat, a také těm, kteří jim v tom pomáhají

  superkarma: 0 26.03.2002, 22:18:57
 5. avatar
  [9] Sama [*]

  Držím pěstičky, znám to z vlastní zkušenosti i když v trochu jiné podobě. Nevzdávat

  superkarma: 0 26.03.2002, 15:31:27
 6. avatar
  [4] Kremzina [*]

  superkarma: 0 26.03.2002, 08:51:10
 7. avatar
  [3] ještěrka.ehp [*]

  Hodně moc štěstíčka a síly a držim palečky

  superkarma: 0 26.03.2002, 08:31:47
 8. avatar
  [1] elfos [*]

  superkarma: 0 26.03.2002, 02:37:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme