Zdraví

Ne každá drahocená vůně musí vonět všem.

Navštívila jsem onehdá kamarádku. Zářila. Dostala parfém za bezmála pět tisíc českých korun. "Navoň se!", podala mi bledě modrý divně pokroucený flakónek. Přivoněla jsem si. - "To voní jako žemlovka, ne?", vyslovila jsem hlasitě první myšlenku, co mě přitom napadla. Chudinka se málem sesypala a začala ze sebe chrlit názvy různých orientálních dřevin a koření a ovoce, zkrátka vše, co měl onen zázrak v sobě obsahovat. Navoněla jsem se. Odpoledne jsem přišla domů a manžel se mě hned mezi dveřmi zeptal: "Ty jsi si někde dala žemlovku, že jo?" S údivem přijal vysvětlení o parfému za cenu jeho horského kola a mile mi naznačil, že bych se mohla jít osprchovat. Osprchovala jsem se a převlékla.
Večer přišla na návštěvu kolegyně s manželem. Ten hned v předsíni začal větřit. "Cítím semblábu...", oznámil po chvíli suše. "Nemáme semlbábu", reagoval rychle manžel a očima mi dal pokyn, abych už neotvírala trapné téma s parfémem. "To je divný, tak to asi jde od sousedů... Na semlbábu mám nos, tu nesnáším už od školní družiny..."
Téma parfémy a vůně je hotová věda. Co jednoho přivádí do rajské zahrady, vyvolává u druhého astmatický záchvat, případně představu záchodového osvěžovače. Zatímco pro jednoho muže jsou nejvábnější erotické sny podbarveny erotickým parfémem, jiného stejný parfém připravuje o erekci, protože ho vzrušuje přirozená vůně ženského, byť lehce zpoceného těla. A navíc - parfémy prý dokáží pěkně zamávat i s našimi zvířátky. Zvěrolékař MVDr. Ladislav Napravil například tvrdí, že některé parfémy mohou u psů vyvolat zneklidnění v agresivním slova smyslu. Svá slova podpořil případem, kdy boxerka málem roztrhala mužského, co se navoněl, aby po něm jeho panička šílela.
   
28.02.2002 - Zdraví - autor: Judita Bednářová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Ťapina [*]

  Mně nevadí skoro žádná vůně, ale nepoužívám koncentrované parfémy, spíš jemné toaletní vody.

  superkarma: 0 03.12.2003, 12:04:27
 2. avatar
  [10] Simba [*]

  cítím semlbábu

  superkarma: 0 16.11.2003, 13:21:53
 3. avatar
  [5] Jeremi [*]

  Tedy mě to připomnělo, jak jsem kdysi na letišti ve "free shopu" vyzkoušela na zápěstí Chanel 5. Těsně před tím jsem četla nějaké anglické noviny, ve kterých se psalo, že je to nejoblíbenější parfém na světě, tak jsem byla zvědavá, co se nejvíc líbí.
  Lidi to byl smrad! A navíc neodstranitelný! Drhla jsem si ruku mýdlem asi čtvrt hodiny, málem mi kvůli tomu uletělo letadlo, ale té "vůně" jsem se nezbavila. A nejhorší bylo, že se Chanel nelíbil ani mému (tehdy ještě ne)manželovi, který si ode mě v letadle málem odsedl.
  Nicméně - určitě je to parfém kvalitní, s vůní, co trvá a trvá a trvá (ještě asi dalších šest hodin jsem ho pořád cítila).

  superkarma: 0 28.02.2002, 20:21:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme