Zdraví

Aby vaše pleť byla hladká a vláčná, musíte jí věnovat důkladnou péči.

Pleť na obličeji je ze všech částí těla nejvíce vystavena vlivům prostředí. Znečišťuje se nejen zevně, ale i zevnitř. Vylučovaný pot, zrohovatělé buňky, močovina, kyselina mléčná, voda a minerální soli se stále ukládají v mikroskopické na našem obličeji. Obličej bychom proto měli čistit velmi důkladně, ale také šetrně. Nejlépe je čistit pleť dvakrát denně, ráno a večer. Výběr čistících prostředků by měl odpovídat vašemu typu pleti.
1. Suchá a citlivá pleť - doporučuje se používat čistící mléko. Odstraňuje špínu beze zbytku a šetrně. Tekutá emulze se nakonec opláchne vlažnou vodou. Někdy je vhodné použít pleťovou vodu. Důležité je, aby neobsahovala alkohol, protože ten by vaši pleť ještě více vysušil!
2. Mastná pleť- tento typ pleti se nejlépe vyčistí syndety, které se v pevné, krémovité a tekuté formě. Syndety jsou synteticky vyrobené pleťové čistící prostředky, které nejsou na rozdíl od obyčejného mýdla alkalické. Čistící prostředek se opláchne čistou vodou, večer vlažnou a ráno studenou. Někdy je možné použít i pleťovou vodu s nízkým obsahem alkoholu, případně s výtažky z léčivých bylin.
3. Smíšená pleť - na tento typ pleti se nejlépe hodí čistící gely a dostatečné množství vody. Gely jsou stejné jako čistící krémy, ale obsahují více aktivních čistících substancí. Je možné opět použít tonikum, zvláště pro mastnější partie okolo nosu a na bradě.
4. Normální pleť - takovou pleť můžeme čistit i mýdlem. Mýdlo je alkalické a tvoří ve spojení s tvrdou vodou na pleti vápenatou vrstvu. Proto je důležité smýt mýdlo velkým množstvím vody. Vhodné je si vybrat neparfémované mýdlo. Pro čištění se také používá pleťové mléko čistící a poté pleťové tonikum bez alkoholu.
   
21.02.2002 - Zdraví - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Já jsem při vyplňování dotazníku na prezentaci kosmetiky ani nevěděla, jakou mám pleť

  superkarma: 0 06.12.2003, 23:47:41
 2. avatar
  [2] Simba [*]

  Léthé: v genech, ve stravě, ...

  superkarma: 0 16.11.2003, 14:31:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme