Zdraví

Žena se ocitla před soudem za to, že kojila svého syna!

Máloco je dnes tak „trendy“ jako kojení. Přes jeho nesporný přínos však nelze nevidět ani opačnou stranu mince – přibývá žen, trpících značným stresem a výčitkami, nemohou-li, ať již z jakéhokoliv důvodu, kojit. Časté tvrzení á la „kojit může každá, jen když chce“ totiž praxe mnohdy popírá a je zbytečné, aby si kvůli tomu připadala maminka jako vrah.
Kolem mateřské výživy lze vůbec zaznamenat dost extrémních situací, a to celosvětově. Pro některou ženu je kojení noční můra, nebezpečně hatící tajli i kariéru, jiná honí s nalitým prsem ještě takřka tříletého ogara, který právě spořádal vepřo, knedlo, zelo s porcí knedla navíc.
Překvapivým zjištěním zakončila výzkum délky kojení též badatelka K. Detwylerová z texaské univerzity: Některé děti se mateřským mlékem přiživují ještě mezi čtvrtým a šestým rokem života! V Urbaně (stát Illinois) jednu takovou matku kojící pětiletého syna dokonce soudili. Prý mu tím způsobovala „újmu na duši“. Ač obžalovaná vyrukovala s tvrzením, že od ní synek ještě mléko stále požadoval, německá au-pair vypověděla, že tento zdroj obživy naopak kategoricky odmítal. Soud sice ve zmíněném případě neprokázal žádný sexuální motiv, dítě však přesto svěřil do tzv. náhradní péče.
   
06.02.2002 - Zdraví - autor: Judita Bednářová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Ťapina [*]

  Takhle dlouho, to je divný. To si to dítě bude pamatovat celý život, to bych nechtěla žít se vzpomínkou na to, jak jsem cucala mamce z prsu

  superkarma: 0 06.12.2003, 23:56:05
 2. avatar
  [10] Simba [*]

  Mezi 4 a 6 rokem dítěte ještě kojit??? No potěš... A o tom, co vše se dá v US zažalovat si nedělám iluze.

  superkarma: 0 16.11.2003, 12:57:15
 3. avatar
  [9] Týna [*]

  Tak to si začínám zvykat na pruhované pyžamo, protože jestli to tak půjde dál jak to vypadá, tak mě za pár let zavřou za kojení Domči

  superkarma: 0 06.02.2002, 19:51:13
 4. avatar
  [7] mamina [*]

  američani se jednou utlučou vlastní demokracií

  superkarma: 0 06.02.2002, 14:02:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme