Zdraví

Kdo by nechtěl být vitální a plný síly?

Člověk se někdy cítí rozlámaný, aniž by tušil proč. Ať už je to jarní únava, stres nebo slabost po nemoci, vždycky se s tím dá ještě něco dělat. Například můžete vyzkoušet přírodní preparát od Walmarku, který se jmenuje Coenzyme Q10 + Carnitin. Tento výrobek příznivě ovlivňuje fyzickou aktivitu a vitalitu, dodává energii pro pravidelnou činnost srdečního svalu a kladně ovlivňuje látkovou výměnu.
Jednou zu jeho součástí je koenzym Q10 – látka, která svou strukturou připomíná vitamin K a E a je přítomná v každé buňce lidského těla. Účastní se procesu přenosu a získávání energie, která je pro život nezbytná. Nejvyšší koncentrace koenzymu Q byly nalezeny v srdci, játrech, tedy v orgánech s nejvyššími energetickými požadavky, a proto jsou tyto orgány nejvíce náchylné na nedostatek této živiny. Navíc má koenzym Q10 antioxidační vlastnosti, díky kterým chrání lidský organismus před poškozením způsobeným volnými radikály.
Dalším významnou látkou, mobilizující zdroje energie, je L-karnitin, který také přispívá k zvyšování vitality. Zároveň zlepšuje využití kyslíku ve svalech, podporuje tvorbu energie z tuků a tím zároveň přispívá k redukci váhy. Karnitin se vyskytuje téměř ve všech organismech, v největším množství ve svalech živočichů. Průměrná nevegetariánská strava obsahuje 100 - 300 mg L-karnitinu na den. Nedostatek L-karnitinu se může projevit zejména u striktně veganských diet, zvláště během stresu či onemocnění. K nedostatku může dojít, pokud není dostatečný příjem karnitinu ze stravy nebo je snížený příjem bílkovin a jiných složek stravy – např. u starších osob nebo vegetariánů. Karnitin mimo jiné hraje roli ve funkci hormonů štítné žlázy a testosteronu, je důležitý pro plodnost, zvyšuje detoxikaci amoniaku a působí jako antioxidant.
Společně s koenzymem Q 10 posiluje karnitin srdeční činnost, napomáhá zpomalovat proces únavy a přispívá k redukci váhy. Tento přípravek je tedy ideální pro sportovce, osoby vystavené zvýšené fyzické nebo psychické námaze a pro starší lidi.
   
06.02.2002 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] Simona_P [*]

  Já teda koenzym užívám preventivně, protože máme v rodině sklony k ucpávání cév a infarkty. Kdzž už užívat koenzym tak je nejlepší v nejvyšší možné dávce, takže za sebe mohu doporučit coenzym od Da Vinci, ktkerý má v jedné tabletě 100mg. A co si budeme povídat, tak má i blhodárný vliv na pleť, takže zabiju 2 mouchy jednou ranou :)

  superkarma: 0 06.10.2014, 10:29:57
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Simba: Ale karnitin hned tak někde není.

  superkarma: 0 06.12.2003, 23:54:31
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Koenzym q10 už má kde co, i kosmetické krémy

  superkarma: 0 16.11.2003, 12:59:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme