Zdraví

Nejhorší doba na úrazy je v pátek ve čtyři. Ošetří vás asi až večer.

…to je věta, kterou jsem během svého pátečního martýria slyšela asi dvacetkrát. Moje třináctiletá dcera totiž přišla ze školy ve čtyři hodiny, uplakaná a s možným otřesem mozku. Zavolala jsem tedy k naší dětské doktorce, jestli tam ještě je a jestli můžeme přijít. Paní doktorka mi řekla, že jí právě skončila služba a že musíme na dětskou pohotovost. Když jsem se ptala, zdali můžeme jet rovnou do nemocnice, řekla, že budeme potřebovat doporučení. „Tak já si k vám pro něj ještě zaběhnu,“ prosila jsem. Ale prý už je pátek odpoledne, ona má také děti, tak ať se nezlobím a zavolám si na pohotovost.
Na pohotovosti mi zvedla telefon sestřička. Pan doktor tam sice již je, ale bohužel pohotovost ordinuje až od sedmi hodin večer. Do nemocnice ať to raději bez doporučení nezkoušíme, stejně nás nevezmou… Dcera fňukala, že hlava bolí, chce se jí blinkat a že to nevydrží. Tak jsme se sebraly a jely rovnou do nemocnice.
V nemocnici nám na úrazovém řekli, že potřebujeme doporučení, ale že nás vezmou, jenže je nutné ještě udělat vyšetření na neurologii a na očním kvůli očnímu pozadí. Na neurologii zrovna odcházela paní doktorka ze služby. Neurologická pohotovost fungovala hádejte od kolika? Od sedmi. Na očním to samé.
Než jsem stačila všude prosit a křičet a domáhat se, že mám s sebou nemocné dítě a že nás musí přijmout, uběhly čtyři hodiny. V osm jsme konečně byly po vyšetření s diagnózou slabý otřes mozku a doporučením týden ležet v klidu.
Dcera mi nakonec řekla, že je z toho děsně unavená a jestli si uvědomuju, že kdybych ji nechala doma ležet s mokrým hadrem na hlavě do sedmi a pak jsme jely na pohotovost a všechno probíhalo legální cestou, výsledek by byl stejný a jí by bylo líp. To jsem sice musela uznat, ale stejně se mi zdá, že tady něco skřípe. Zajímalo by mě, jak to dělají s lidmi, kteří se třeba v pátek odpoledne vybourají v autě. Nechají je ležet na chodbě nemocnice do sedmi?

Petra
Máte s našimi zdravotnickými službami stejné zkušenosti? Napište nám své názory!
   
31.01.2002 - Zdraví - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Všechno by bylo jinak, kdyby se ošetření platilo.

  superkarma: 0 06.12.2003, 23:26:27
 2. avatar
  [7] Simba [*]

  Klasické přehazování si pacienta jak horký brambror, taky jsem to zažila, s akutní bolestí zubu - počkejte si na začátek pohotovosti.

  superkarma: 0 16.11.2003, 12:10:26
 3. avatar
  [4] medved [*]

  pridam se s troskou do mlyna...manzel si vyvrtnul kotnik...do rana mu ro hrozne oteklo a bolelo, tak jsem ho autem vezla do Thomayerovy nemocnice...vratny me autem do arealu nepustil, protoze tam cizi lidi nesmi. Po dotazu, kde je chirurgie vratny mavl rukou kamsi do dali...takze manzel opreny o me musel hopsat po celem arealu cca 500 metru po jedne noze...na chirurgii nam rekli, ze nas nevezmou, protoze to je vec pro polikliniku, ktera je uplne na druhe strane...takze jsme tam prehopsali, aby jsme zjistili, ze oteviraji az v devet (bylo pul osme), takze jsme prehopsali zpatky na chirurgii a vynutili si osetreni tam...jeste ze ma manzel vybornou fyzicku, nedovedu si predstavit, jak by ten hopsaci marathon prezila nejaka starsi osoba ...at zije nase zdravotnictvi...zrovna vcera jsem se divila, kolik jsem zaplatila loni na zdravotnim pojisteni a revans za to rovna se 0

  superkarma: 0 31.01.2002, 17:05:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme