Zdraví

Nevěděla jsem, že jsem těhotná, a brala jsem antikoncepci. Vadí to?

George se vrací domů do Londýna a Daniela ho včera vyprovázela na letiště. Poslední polibek, slzy a jeho věta: “Miluju tě, přijedu si pro tebe.” Další dny bez něho plynou jakoby v ospalé mlze. V jednom z nich jde Daniela na pravidelnou prohlídku ke svému ženskému lékaři, u něhož se objednala už před časem. Jaké je její ustrnutí, když se dozví, že je těhotná! “To nemůže být pravda, mám přece antikoncepční tablety!” namítá, ale obrázek z ultrazvuku ji nakonec přesvědčí. Vzpomene si na jednu nádhernou noc s Georgem, kdy si nebyla jistá, jestli si před tím vzala pilulku. Ohromení z noviny o miminku vystřídá vlna prudké radosti, chce se jí křičet a tancovat, což se ovšem v ordinaci obvykle nedělá. Najednou ale zvážní a s ustaranou vráskou na čele se ptá lékaře: “Co když moje děťátko bude poškozené, beru přece pořád antikoncepci...”

MUDr. Radim Uzel uklidňuje:
“Není třeba se toho obávat. Platí totiž, že pokud žena, která si nevezme antikoncepční tabletu, nechtěně otěhotní a jistou dobu o tom neví, nemůže mít skutečnost, že bere dál své pilulky, negativní vliv na těhotenství a rozhodně nezpůsobí poškození plodu. Hormonální dávka v moderních tabletách je tak nízká, že rozhodně nezaviní žádné výše uvedené škody. Hlavní známkou těhotenství je pak vynechání pravidelného krvácení. Už v době vynechání menstruace, nebo krátce po ní, je možné pomocí citlivých testů odhalit počínající těhotenství.”

připravila Mirjana Červenková
   
22.01.2002 - Zdraví - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Ťapina [*]

  V těch tabletkách jsou přece hormony těhotenství, takže by škodit neměla. Tělo pozná, že už jich má dost a vytvoří jich úměrně méně.

  superkarma: 0 01.12.2003, 17:44:45
 2. avatar
  [4] Simba [*]

  Už jsem i jinde četla, že neškodí. Jsou horší léky.

  superkarma: 0 16.11.2003, 11:59:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme