Zdraví

Sedm tipů, jak zvládnout předvánoční stres.

Už je to skoro tady. Vánoce už si oklepávají sníh z bot na rohožce za dveřmi a vy ještě nemáte ale lautr nic připraveného! Běháte od jedné činnosti k druhé. Nevíte jestli dřív uklízet, péct nebo nakupovat poslední dárky. A v práci po vás chtějí mimořádné nasazení, protože je konec roku, a to se přece musí šturmovat…
Tady je sedm tipů, jak se z Vánoc nezbláznit ještě před tím, než vůbec nastanou:

1. Nepřehánějte to s úklidem. Očividný nepořádek naházejte do komory nebo do skříní, trochu pošolíchejte podlahu. A okna? Ta nechte na jaro. Aspoň vám u toho nebude zima.
2. Neztrácejte čas vymýšlením rafinovaných dárků. Ve výprodeji kupte hromadu čehokoliv, co moc nestojí (knihy, svíčky, kosmetika, CD…) a pak to doma rozdělte namátkou do balíčků.
3. Nepečte cukroví. Žádné probdělé noci nad válem a vykrajovátky! Vánoční pečivo si objednejte u maminky nebo v cukrárně. A jděte se pořádně vyspat.
4. Nelítejte po trzích a neshánějte ten nejkrásnější stromek. Stejně nakonec opadá. Kupte si umělohmotný, ten vydrží navždycky.
5. Neposílejte žádné PF nebo pohlednice. Stojí to spoustu peněz a námahy a stejně vždycky na někoho zapomenete, tak co si trhat žíly? Pokud už musíte přát, pošlete e-pohlednice.
6. Nesnažte se v posledních týdnech roku stihnout všechny pracovní úkoly, které celý rok odsouváte. Řekněte si, že když vydržely doteď, tak vydrží i do nového roku.
7. Neberte ty Vánoce moc vážně… my je taky vážně nebereme :-)))))
   
13.12.2001 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Simba: Já jsem minule uklízela jehličky až do jara, letos asi stromek nebude vůbec.

  superkarma: 0 06.12.2003, 23:14:13
 2. avatar
  [9] Simba [*]

  umělohmotný stromek ne, raději vyberu normální a uklidím po Třech králích jehličky.

  superkarma: 0 16.11.2003, 11:26:39
 3. avatar
  [8] bouba [*]

  Pěkné....
  Já mám ráda vánoce, mám ráda tu atmosféru, rozzářené oči dětí, usmívající se lidi, ráda vymýšlím a dávám dárky ..pro radost....
  Kdybych mohla... aspoň špetičku té nálady...všem

  superkarma: 0 16.12.2001, 13:38:22
 4. avatar
  [5] Andula [*]

  Jo, jo uklízení stylem zaklízení, to je (jen občas, samozřejmě) moje. Máme malý byt, v něm dvě velmi divoké děti, spoustu knížek a vzhledem k našim profesím i papírů a pak samozřejmě takovou tu spoustu drobností počínaje kartičkami pexesa, přes lego kostičky, náplně do plnícího pera, čajové svíčky, poznámkové lístečky, nůžtičky do manikůry, telefonní seznamy,CD romy a cédéčka, míčky, rukavice a bůhvícoještě, co se čas od času někde nahromadí zrovna v době, kdy má přijít návštěva. Onehdy jsem v IKEA koupila výhodně takovou dřevěnou truhlu, která je u nás doma oficiálně na nevyžehlené prádlo a o níž můj muž říká, že zabírá místo (trochu jo...), ale co se do ní vejde věcí! A jak pak nejsou vidět. S kamarádkou tomu říkáme Potěmkinova vesnice...

  superkarma: 0 13.12.2001, 19:30:03
 5. avatar
  [4] Silveig [*]

  Vánoční stres? Já tedy vůbec nevím co to je - na Vánoce se těším .
  Ale nelíbí se mi tip na ty dárky (bod 2). Důležitý přece neni dát dárek, ale ukázat že na toho obdarovávaného myslíte. Podle mě lámat si hlavinku nezaškodí a pak je pod stromečkem veeelká radost.
  Uklizeno být nemusí. S tím souhlasím

  superkarma: 0 13.12.2001, 11:15:17
 6. avatar
  [3] kytička [*]

  NESTRESUJTE SE

  superkarma: 0 13.12.2001, 08:59:39
 7. avatar
  [2] Hanela [*]

  superkarma: 0 13.12.2001, 08:27:54
 8. avatar
  [1] sarobrouk [*]

  Se vším souhlasím. Teda skoro se vším. Trošku cukroví jsem upekla, protože jsem měla o víkendu čas a umělohmotný stromek nemám ráda, tak jsem si koupila v květináči. Čauky lidi, běžte se radši bavit. Vánoční atmosféra je v duši a ne ve vygruntovaném bytě se strhanou mamkou u sporáku.

  superkarma: 0 13.12.2001, 07:53:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme