Zdraví

Až se budete pokoušet počít miminko, zahoďte cigaretu.

Podle výzkumu, který uskutečnili vědci z Oxfordské university a jehož výsledky byly zveřejněny v odborném tisku, potřebují ženy-kuřačky o poznání více času k tomu, aby přišly do jiného stavu než nekuřačky. Studie byla provedena na vzorku 569 žen, z nichž část byly pravidelné kuřačky, část nekuřačky a část z nich kouřit přestala.
Ukázalo se, že ženy, které i v době, kdy se o miminko pokoušejí, nadále kouří, potřebují k otěhotnění skoro o dva měsíce více času než nekuřačky. Zato ženy, které s kouřením přestaly už rok před plánovaným početím, otěhotněly zhruba stejně snadno, jako ty, které nekouřily nikdy.
Když k tomu ještě přidáte varování lékařů, že kouření v době těhotenství prokazatelně zvyšuje rizika, jako je dětská úmrtnost, nízká porodní váha nebo chronické dýchací problémy plodu, pak už opravdu stojí za to naplánovat si společně s rodičovstvím i nekuřáctví. Lékaři, kteří se na výzkumu podíleli, konstatovali, že ženy v době, kdy hodlají otěhotnět, obvykle mění své stravovací návyky a vzdávají se alkoholu, ale na to, že by se měly také rozloučit s cigaretou, často zapomínají.

Podle zahraničních materiálů
   
02.11.2001 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Nekouřím. Teda aktivně, pasivně jo

  superkarma: 0 06.12.2003, 22:56:04
 2. avatar
  [5] Simba [*]

  Moje kamarádka je kuřačka, a tvrdí, že přestane v těhotenství kouřit. Jsem žvědavá, jak se jí to podaří. Držím jí palce.

  superkarma: 0 16.11.2003, 09:42:07
 3. avatar
  [4] Saturninka [*]

  Milá Andreo, jak bude probíhat první prohlídka u gynekologa, to záleží hlavně na lékaři či lékařce, na jeho přístupu... Ale abys nedopadla jako moje naivní a velmi nepoučená kamarádka - ta když poprvé vtoupila do gynekologické ordinace a lékař ji poprvé vyzval, aby si odložila a ukázal na bílou plentu, tak vyšla po chvíli ven ÚPLNĚ nahá!!! To byl celkem trapas. Takže pozor - svlékat jen od pasu dolů! Můžeš si vzít dlouhé triko nebo košili. Držím palce, ať to dobře dopadne -a neboj se!

  superkarma: 0 07.11.2001, 20:39:36
 4. avatar
  [1] zn0uz4 [*]

  zena kurak je odpudiva. zena-matka kurak je bleeee, nechapu.

  superkarma: 0 02.11.2001, 00:21:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme