Zdraví

Pracujete u počítače a vaše oči tím trpí?

Při současném životním stylu, kdy lidé tráví stále více času u televize či před obrazovkami PC, narůstají i zdravotní obtíže z tohoto pramenící. Kromě nepříznivého dopadu na náš celkový zdravotní stav, se objevují i zdravotní obtíže související s přetěžováním zraku a vystavením oka negativním vlivům prostředí. Jedná se především o oční únavu, bolesti hlavy či snížení zrakové ostrosti.
Potravinový doplněk od Walmark s názvem Vitavision obsahuje přírodní látky, které mají příznivý vliv na funkci očního aparátu, a to lutein (získán z měsíčku lékařského), bioflavonoidy, výtažek z borůvek a beta karoten.
Lutein je antioxidant, který patří do skupiny karotenoidů. Je přítomen v části sítnice označované jako žlutá skvrna, které je místem nejostřejšího vidění. Lutein působí jako filtr chránící žlutou skvrnu před škodlivým UV zářením a volnými radikály. Díky těmto účinkům je lutein spojován s ochranou před makulární degenerací (vedoucí příčina slepoty u starších lidí) a zákalem. Borůvkový extrakt urychluje regeneraci očního barviva rhodopsinu, které je nezbytné pro noční vidění. Borůvkový extrakt ve spojení s další složkou preparátu, bioflavonoidy, posiluje stěny kapilár a tak pomáhá zabraňovat vzniku krvácení do sítnice. Beta karoten je nezbytný pro tvorbu fotosenzitivního barviva v sítnici oka, a tím pro proces vidění. Všechny složky se vzájemně ve svých účincích doplňují a posilují ochranu sítnice a čočky oka před poškozením a specifickými zdravotními postiženími.
Kdo a v kdy by měl potravinový doplněk Vitavision užívat? Každý z nás mívá někdy unavené oči od počítače nebo od dlouhé jízdy autem, někteří lidé mají navíc problémy s šeroslepostí. Vitavision přispívá ke zlepšení ostrosti vidění, napomáhá chránit oči před škodlivým slunečním zářením a jinými škodlivými vlivy a je rovněž vhodný pro lidí se zvýšeným rizikem degenerace žluté skvrny a očního zákalu (starší lidé, diabetici, kuřáci…).
   
23.10.2001 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Po téhle klikací soutěži to bude fakt aktuální, oči mě bolí už teď.

  superkarma: 0 06.12.2003, 22:23:47
 2. avatar
  [5] Simba [*]

  Po této soutěži ten výrobek budu nutně potřebovat, i ve spánku stále vidím PC.

  superkarma: 0 16.11.2003, 08:53:45
 3. avatar
  [3] kytička [*]

  meli by ho povinne davat k PC
  protoze ja za chvili taky budu slepa

  superkarma: 0 25.10.2001, 09:18:18
 4. avatar
  [1] medved [*]

  teda ja nevim, ale komercni clanek bez souteze, to ani snad nestoji za to cist

  superkarma: 0 23.10.2001, 16:20:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme