Zdraví

Veleúčinná geniální rada doktora Vlasáka na zmenšení zadečku.

V minulém týdnu probíhala na zdravotním auditoriu debata o tom, jak bojovat s vlastním tělem, aby vypadalo k světu. Neměla jsem bohužel čas do téhle debaty zasáhnout, ale protože mi moje redakční kolegyně říkaly, že by to mohlo být zajímavé téma pro spoustu z vás, rozhodla jsme se, že se s vámi o podělím o geniální recept doktora Vlasáka.
Neznám ženu, která by netrpěla utkvělou představou, že je tlustá. Nezáleží na tom, jak reálně vypadá, jestli má 20 kilo nadváhy, nebo výrazně pod váhu, prostě je tlustá. A ví to o sobě. A tak i já jsem dobře věděla, že jsem nemožně tlustá. Protože spolupracujeme s doktorem Vlasákem, kterému můj muž posměšně říká „tlustoprdolog“, rozhodla jsem se, že se za ním zastavím, jakože pro informace ke článkům, a při té příležitosti se ho jen tak mimochodem zeptám, jaký postup bych měla zvolit proti svým „květákům“ na zadku a na stehnech.
Doktor Vlasák je svědomitý muž, jen tak mimochodem mi nic nechtěl poradit, důkladně mě proměřil, provážil, prohlédl si květáky, spočítal BMI a pak vynesl verdikt, že nejsem přece tlustá, jen je vidět, že nic pro svoje tělo nedělám.
„Jak to,“ ohradila jsem se, „lyžuju, chodím plavat, jezdím na kole! To není nic?“ Doktor se shovívavě usmál a zeptal se, jak často tyhle činnosti provozuju a já musela přiznat, že to tak často není. Pak se vyjádřil ve smyslu, že když někdo chodí dvakrát týdně na dvě hodiny hopsat na aerobic nebo do posilovny, tak si myslí, že něco dělá, ale vynaložená námaha neodpovídá výsledku. Nakonec mi poradil, že vůbec nejúčinnější je cvičit krátkou dobu, ale každý den a že mi ukáže, jaký cvik je nejlepší. Stoupl si do ohromně srandovního postoje: mírně rozkročil a pokrčil nohy, ruce zaťal v pěsti a zvedl předloktí v pravém úhlu. Z tohohle výchozího postoje pak vystrčil pánev vpřed, čímž zaťal zadek, stáhl břicho a stáhl i prsní svaly a svaly na rukou. Prostě jedním jediným pohybem procvičil celé tělo. „Když tohle uděláte každý den stokrát, tak vám zaručuju, že to bude znát,“ loučil se se mnou.
A je to znát. Přes všechny výsměchy doma a přes vlastní lenost jsem se do toho pustila. I když přijdu z mejdanu, i když jsem už strašně unavená, i když nejsem doma, ale někde na chalupě, i když se mi vůbec nechce. Za poslední tři měsíce jsem vynechala jen jednou, když jsem měla horečku. Každý večer věnuju 5 minut svým květákům. Pardon – bývalým květákům, protože teď už žádné nemám. Všechny kalhoty jsou mi velké a všechny kamarádky si myslí, že lžu, že k tomu určitě ještě držím nějakou děsuplnou dietu. Nelžu. Nedržím. Je to fakt účinnější než posilovna a levnější než Fit & Slim a určitě příjemnější než jakákoli dieta. A stačí jen pouhopouhých 5 minut. Ale každý den!
   
18.10.2001 - Zdraví - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [28] zena [*]

  Tak jsem to taky zkusila. Uvidíme

  superkarma: 0 18.08.2008, 19:05:38
 2. [26] donny0007 [*]

  mi by teda jako pomohl obrázek jak ten úkon má vypadat..ale jak jsem si to zkoušela..vypadá to ..ehm...jako kdybych někoho zezadu ojížděla? jenom jestli to jako dělám dobře haha

  superkarma: 0 01.08.2006, 23:34:42
 3. avatar
  [24] Ťapina [*]

  Jo, pomáhá to, ale vzpomenout si každý den na těch pět minut

  superkarma: 0 06.12.2003, 22:25:10
 4. avatar
  [23] Simba [*]

  Já ten cvik zkusím Jsem zvědavá na výsledky.

  superkarma: 0 16.11.2003, 08:45:06
 5. avatar
  [11] Léthé [*]

  Janko;a fakt se to musí dělat stokrát po sobě? Co když bys si to stahování rozdělila po dvaceti,pětkrát denně? Nechce se mi každý den počítat do stovky.Funguje to pak taky?

  superkarma: 0 18.10.2001, 12:35:52
 6. avatar
  [8] Veruška [*]

  Pan doktor Vlasák mi pomohl od 7,5 kg v rámci programu Kilo za kilo, takže mu fakt můžete věřit! Tenhle cvik znám - chodím na kickbox-aerobic a tato pozice je základní postoj, akorát ruce nejsou v pravém úhlu, ale jsou před obličejem připraveny na ránu. Řeknu vám, že po hodině jsem totálně zplavená, ale je to super - na zadku a na nohách je to fakt vidět!!! Mimochodem, zatínat zadek lze i v autobuse nebo ve frontě atd. Nemusíte se převlékat a jet někam na cvičení a přitom cvičíte.

  superkarma: 0 18.10.2001, 11:24:07
 7. avatar
  [7] Radu [*]

  Jani..beru Tě za slovo...na srazu to vyzkouším:)

  superkarma: 0 18.10.2001, 11:05:08
 8. avatar
  [1] sarobrouk [*]

  Fakt? Nekecáš? A ještě mi řekni, jaké donucovadlo sis na sebe vymyslela. Já jsem děsně neschopná se pravidleně k něčemu přemluvit. Vždycky si říkám: "Od prvního začnu". "Dnes mě bolí hlava, mohla bych mít migrénu." "Jsem unavená, chce se mi spát." atd.
  Ještě jednou jsem si ten článek přečetla. Takže tři měsíce. Hm. To by stálo za zkoušku.

  superkarma: 0 18.10.2001, 08:07:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme