Zdraví

Xenofobie v ordinaci aneb Neptejte se své kožařky, s kým se smíte líbat!

Delší dobu mě trápí zarudlé koutky kolem úst. Navštívila jsem proto kožní lékařku s nadějí, že mi pomůže. Předesílám, že můj manžel pochází z Izraele, je židovské národnosti i vyznání. Jinak kosmopolita a demokrat. Tedy - usedla jsem v ordinaci na otočnou židličku pod velký reflektor, který odhalil mé veškeré dermatologické nedostatky včetně počínající povadlé kůže na obličeji. Moje načervenalé a popraskané koutky nebylo možné přehlédnout. Kožní lékařka se na mě podívala a řekla, to je určitě nějaká mykóza. Podle mého příjmení poznala, že jsem se provdala za cizince, a říká směrem k sestře: „Paní má plísně kolem úst, bodejď by né, když má za manžela Araba.“ Ač tato věta nebyla směřovaná k mé osobě, dovolila jsem si upřesnit, že můj manžel není Arab ale ŽID. Ona na to (opět směrem k sestře): „To je úplně jedno, Židi ti jsou teprve samá plíseň!“
Byla jsem tak šokovaná, že se s takovým jednáním setkávám u lékaře, že si ani přesně neuvědomuji, co jsem zmíněné paní doktorce opáčila. S jistotou vím, že jsem se jí s laskavou arogancí zeptala, jestli tomu mám rozumět tak, že Židi jsou prolezlí plísněmi a houbami… Odešla jsem z ordinace s pocitem, že jsem se setkala s velmi ubohým a omezeným člověkem. Je kupodivu, že vzdělaný člověk může takto reagovat. Dobře vím, že xenofobie v Čechách existuje, a je mi velmi velmi líto, že jsem se s tímto jevem setkala právě u lékaře.
Následující den jsem navštívila jiného kožního lékaře, který nestanovil diagnózu dle mého příjmení. Pro úplnost – mé popraskané koutky vyléčil zvýšenou dávkou Riboflavinu. Proto mile čtenářky, nebojte se líbat s muži, kteří zrovna nejsou narozeni v Čechách a blízkém okolí. Nebojte se líbat muže, kteří nejsou zrovna křesťani. Možná vám bude chybět pouze vitamin B!

Rebeka
   
14.09.2001 - Zdraví - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [25] Ťapina [*]

  Simba: No ten by mi toho tak udělal

  superkarma: 0 06.12.2003, 22:10:13
 2. avatar
  [24] Simba [*]

  Ťapina: No tohle mi říct, tak toho psa na tebe snad poštvu

  superkarma: 0 04.12.2003, 18:16:36
 3. avatar
  [23] Ťapina [*]

  Tak po té první větě bych se hned sebrala a vypadla. Doktorka si může myslet co chce, třeba jsou Arabové a Židi častěji přenašeči plísní, ale nesmí to takhle říct nahlas. Když mi přijde do ordinace člověk s mopsem, že mu teče z očí a já mu řeknu: "A co se divíte, když jste si koupila tak blbý plemeno" - i když je to pravda, tak se ten člověk naštve a já budu bez peněz. Jenže humánní doktoři holt to tak jednoznačné nemají.

  superkarma: 0 29.11.2003, 12:19:07
 4. avatar
  [22] Simba [*]

  A co lékařská komora vyšetří. V ordinaci byla jen Rebeka, doktorka a sestřička. Tady nebudou svědci ....

  superkarma: 0 14.11.2003, 14:28:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme