Zdraví

Existuje spojitost mezi krevní skupinou a osobností člověka?

Úsloví „To je moje krevní skupina“ používáme ve chvíli, kdy chceme říct, že je nám někdo blízký, podobný, že nám prostě „sedí“. Že to nemusí být jen společenský konverzační obrat, o tom už několik let spekuluje řada vědců i šarlatánů po celém světě.
Tato teorie vznikla v zemi tak vysoce přetechnizované, jakou je Japonsko, a těší se tam velké úctě. Říká, že osobnost a povahové vlastnosti člověka jsou do jisté míry určeny jeho krevní skupinou. Krevní rozbor tu představuje jednu z podmínek při přijetí do zaměstnání a existuje tu i vysoce uznávaná společnost AB0, která pomáhá jednotlivcům i organizacím řešit potíže nebo plánovat na základě krevních skupin. Tento pohled na věc pochopitelně zavání exrtremismem a šarlatánstvím, ale třeba na tom něco je. Z knihy Dr. Petera D´Adama „4 krevní skupiny, 4 diety“ jsme se dozvěděli, jak se lidé podle krevních skupin dělí a co by nositelé jednotlivých skupin měli udělat pro své zdraví a rovnováhu.

Skupina 0 – LOVEC:
Pro nositele krevní skupiny 0 je podstatná konzumace masa. Mají odolný trávicí systém a prospívá jim intenzivní fyzické cvičení. Jsou konzervativní a nesnášejí změny. Hlavním faktorem pro váhový přírůstek „lovců“ je lepek, proto by měli, pokud chtějí shodit, omezit konzumaci obilí a luštěnin.
Při podávání vitaminů a potravinových doplňků by měli „lovci“ mít na paměti především podporu metabolismu, podporu krevní srážlivosti, prevenci zánětů a stabilizaci funkcí štítné žlázy. Podáváme proto vitamin B, K, vápník, jód a mangan. Na stres by měli reagovat především zvýšenou fyzickou aktivitou.
„Nulkaři“ jsou vytrvalí, sebejistí, odvážní, rození optimisté. Sami v sebe věří a jsou velmi podnikaví.
Slavné „nulky“: Ronald Reagan, Michail Gorbačov, královna Alžběta II. a princ Charles

Skupina A – PĚSTITEL:
Pro „áčkaře“ je příznačný sklon k vegetariánství, mají citlivý zažívací trakt a velmi odolný imunitní systém. Jsou velmi adaptabilní a na stres reagují uklidňující činností. Protože je A skoro opakem 0, budou áčkaři štíhlí, jestliže vyřadí z jídelníčku maso a zvýší konzumaci zrní.
Z potravinových doplňků podáváme vitamin B, C, E, vápník, železo, zinek, selen, chrom (poslední jen opatrně), protože „pěstitelé“ by měli hlavně zohlednit posílení imunitního systému, dodávání protirakovinných látek a posílení srdeční činnosti.
Lidé se skupinou A jsou velmi adaptabilní, mají otevřenou povahu, dobře se s nimi spolupracuje, jsou ukáznění a mají sebekontrolu.
Slavná „áčka“: Richard Nixon, Jimmy Carter, Adolf Hitler

Skupina B – KOČOVNÍK:
Ze všech typů je kočovník nejpřizpůsobivější na změny stravy, je nevyhraněným konzumentem mléčných výrobků, je vyrovnaný, na stres reaguje tvořivostí a k zachování štíhlosti musí mít rovnováhu mezi psychickou a fyzickou zátěží.
Při podávání vitaminů a doplňků by měli kočovníci sledovat především zlepšení účinnosti inzulínu, posílení protivitrové imunity a zlepšení psychické koncentrace především konzumací hořčíku.
„Béčkaři“ jsou mnohem přizpůsobivější než předchozí skupiny, jsou vyrovnaní, tvořiví, umí nacházet nové úhly pohledu a jsou empatičtí. Mají v sobě jak silné tělesno, tak duchovní sílu a vyrovnanost.
Mezi slavnými béčkaři je například spisovatel Franz Kafka.

Skupina AB – ZÁHADA
Tato krevní skupina je poměrně moderní – je stará méně než tisíc let, je velmi vzácná a představuje spojení skupiny A a B. Na stres reaguje tvořivým elánem a dravostí, o faktoru váhového přírůstku se dá pouze spekulovat.
Potravinové doplňky: vitamin C a opatrně selen a zinek, čímž si nositelé této skupiny posilují imunitu a srdce.
Povaha majitelů AB-skupiny je velmi oduševnělá a tak trochu „praštěná“ či zvláštní. Existují teorie, že Ježíš Kristus měl skupinu AB, ale to není a nebude ověřené. Charisma lidí s touto skupinou je velmi silné a svým majitelům působí často potíže, jsou to lidé úchvatní a k jejich nejslavnějším představitelům patřili John F. Kennedy a Marilyn Monroe.
   
03.09.2001 - Zdraví - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Tak my jsme doma oba lovci, to docela sedí.

  superkarma: 0 29.11.2003, 12:19:49
 2. avatar
  [6] Simba [*]

  Jsem lovec

  superkarma: 0 14.11.2003, 14:09:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme