Zdraví

Hlídejte si ceníky služeb, vyhnete se nepříjemnostem při placení.

Před několika dny se mi stala strašně nepříjemná věc. Byla jsem u kadeřníka, kam mimochodem chodím už dlouhou dobu. Jsem zvyklá, že za barvení hlavy, stříhání a vyfoukání platívám okolo šesti set korun, částky se drobně liší podle gelu nebo laku na vlasy, ale v podstatě jsem se vždycky vešla do sedmi stovek i s kafíčkem. Když jsem celou obvyklou proceduru absolvovala, moje kadeřnice mi podala omračující účet s téměř dvojnásobnou částkou. Byla to velmi nepříjemná situace, protože jsem neměla v peněžence dost peněz a v kadeřnictví nebrali karty. Musela jsem do bankomatu pro peníze a bylo mi strašně trapně. Když jsem se ohradila, že to snad není možné, kadeřnice mi nasupeně ukázala ceník, který visel na nenápadném místě a byl napsán tak malým písmem, že jsem se musela přiblížit až na několik decimetrů, abych vůbec postřehla, že se jedná o ceník. Je postup kadeřnické provozovny v pořádku?

Kamila

Postup provozovny de facto v pořádku je, ačkoli ceník služeb by měl být vyvěšený na viditelném místě a měl by být dobře čitelný. Nicméně v případě, že zákaznice je do provozovny zvyklá chodit a patří k jejím stálým zákazníkům, má právo očekávat, že bude od své kadeřnice upozorněna na změnu ceníku služeb. Bylo by to přinejmenším slušné.
V jakékoli provozovně služeb by měl být vyvěšen viditelný ceník, ať už se jedná o kadeřníka, kosmetiku, nebo třeba autoservis. Pokud vyvěšen není nebo není viditelný, není žádnou ostudou si jej od provozovatele vyžádat. Povinností provozovatele je ceny zviditelnit, ale povinností zákazníka je naopak nechat si provádět jen takové služby, za které je schopen zaplatit.

Připravila
   
29.08.2001 - Zdraví - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. [10] Sluníčko sedmitečné [*]

  Přesně tak, jednou jsem byla nepříjemně překvapena, kolik nás v závěru stála nová střecha. Chybělo nakonec 5 000 Kč, tak jsem doplatila půjčkou. Hlavně, že nová extra rychlá krátkodobá půjčka existuje.

  superkarma: 0 10.08.2015, 11:53:00
 2. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Lenka: No, Brno není zrovna vesnice

  superkarma: 0 24.11.2003, 21:52:33
 3. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Já jsem taky jednou po dlouhých letech vlezla do kadeřnictví a pak zjistila, že na to nemám. Bylo to kousek od domu, tak jsem doběhla pro peníze domů, ale ten trapas

  superkarma: 0 24.11.2003, 21:51:44
 4. avatar
  [7] Simba [*]

  Alena : u nás jsou 3 kadeřnictví Klier, v každém mají odlišné ceny prací. Ale nestalo se mi, že by někde účtovaly peníze navíc. A určitě bych se ohradila, kdy bylo to druhé stříhání a foukání?

  superkarma: 0 14.11.2003, 14:03:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme