Zdraví

Tipy na účesy z jemných vlasů a péči o ně.

Ráno se probudíte a vaše hlava vypadá jako vrabčí hnízdo? Po umytí vaše vlasy létají jako babí léto a je těžké dát jim tvar a vytvořit iluzi jakéhokoli objemu? Načechraný účes vám vydrží jen do první mlhy? Jestli na všechny tyto otázky můžete odpovědět ANO, pak máte velmi jemné vlasy a svádíte s nimi každodenní urputnou bitvu. Přinášíme vám tip na výběr účesu a několik rad, jak o jemné vlasy pečovat.
Při péči o jemné vlasy by měly ženy zvolit vhodný typ šamponu i kondicionéru tak, aby jejich vlasy nebyly zatěžovány. Kadeřnice doporučují šampon pro větší objem, díky kterému ženy dosáhnou bohatého a zajímavého účesu.
Účesy na obrázcích jsou vhodné pro všechny typy vlasů, obzvláště však právě pro vlasy jemné. Při vytváření střihu účesu na prvním obrázku kadeřnice zvolila postupně ztenčovaný střih se silně prostříhanými vlasy na šíji. Účes na druhém obrázku má čtvercový základ střihu s velmi jemnými liniemi a plnou šíjí.
Pro dosažení zajímavého vzhledu jsou vlasy odbarveny technikou balayage. Kadeřnice zde použila střídání teplých a studených odstínů barvy. Odstín se tak mění podle dopadu světla.
Každodenní péče o oba účesy je nenáročná. Kadeřnice doporučují použít tužidlo na zvětšení objemu, vlasy lehce provlhčit a vyfoukat přes velký kartáč. Na závěr úpravy postačí vlasy lehce přelakovat, aby účes vydržel po celý den.

Fotografie: Šarm, družstvo kadeřníků
Připravila
   
21.08.2001 - Zdraví - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Nevypadá to špatně, ale nevím, jestli bych uměla takový účes udržovat. Ale naštěstí jemné vlasy nemám.

  superkarma: 0 06.12.2003, 21:45:58
 2. avatar
  [3] Simba [*]

  Takže pokud máte jemné vlasy, tak ostříhat do čtverečku ...

  superkarma: 0 14.11.2003, 13:20:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme