Zdraví

Intimní depilace - rady gynekologa.

Na diskutované téma intimní depilace přirození nám gynekolog, MUDr. Vladimír Folauf řekl následující rady:

1) Je mnoho žen, které si tuto depilaci provádějí, není to nic neobvyklého.
2) Každá žena, která takovou depilaci podstupuje, ať už si jí dělá sama nebo ji depiluje někdo jiný, musí vědět, že po depilaci by měla vyholenou kůži příslušným způsobem ošetřit, tedy desinfikovat např. toaletní vodou, podobně jak to dělají muži, kteří se holí. Velice často se totiž jako lékař setkává s onemocněním, které se jmenuje "vulvovaginitida", což je postižení vulvy vzniklé mimo jiných příčin například právě následkem depilace následované zánětem vlasového pouzdra chloupku v kůži na intimním vyholeném místě. Je to velice bolestivá záležitost, často se pojí i s poševním výtokem. Tento zánět se pak dlouho léčí a bolestivost je velice nepříjemná.
3) Žena nemusí mít strach, že se jí toaletní voda či jiný desinfekční prostředek dostane na sliznici v pochvě. Měla by desinfekci po depilaci provádět vestoje opatrným roztíráním na vyholených místech.
4) Také důležitá je hygiena holicích pomůcek, nejlepší je asi kvalitní ostré žiletkové holítko, neměl by vadit ani holící strojek. Co by ale pan doktor Folauf nedoporučoval, je studený či teplý vosk, kdy se ochlupení strhává, protože to by v této oblasti mohlo být mírně bolestivé, /míněno v žertu, neboť to by asi nikoho vážně nenapadlo/.
   
07.08.2001 - Zdraví - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Vyzkoušela jsem snad všechny způsoby a nic nedopadlo dobře. Vždycky pupínky a svědění a to jsem měla i ošetřující krém. Tak jenom zastřihuju, abych neměla chlupatici.

  superkarma: 0 06.12.2003, 21:17:33
 2. avatar
  [11] Simba [*]

  Holit třísla nemůžu, pokaždé bych vypadala jak v prudkém záchvatu puberty, samej pupínek. Zkoušela jsem holit ve směru chloupků (jedna rada), zasypávat Avrilem (druhá rada) ... pořád stejné. Před časem na ý-i někdo radil depilaci medem, tak to asi prubnu.

  superkarma: 0 14.11.2003, 13:08:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme