Zdraví

Otázky a odpovědi kolem tamponů.

V souvislosti s používáním tamponů se stále objevují nejrůznější otázky a dohady. Zde jsou odpovědi na některé z nejčastějších, které pro vás připravili odborníci z firmy Johnson & Johnson, výrobce tamponů o.b.:

Proč existují 4 varianty o.b. tamponů?
Tampony se od sebe liší absorpční kapacitou. Podle intenzity krvácení by si žena měla zvolit takovou velikost, která jí vyhovuje. Pro lehké až střední krvácení je nejvhodnější o.b. normal, pro střední až silné o.b. super, resp. super plus. Pro slabší krvácení, které je typické pro konec menstruace, je určen zase o.b. comfort. Vždy používejte co možná nejmenší velikost odpovídající intenzitě krvácení.

Jak často by se měl tampon měnit?
Neexistují žádná obecná pravidla, protože průběh menstruace se u každé ženy liší. V prvních dnech menstruace, kdy je krvácení nejsilnější, může být nutné tampon měnit po 3 až 6 hodinách. Se snižující se intenzitou krvácení postačí menší tampon, který může zůstat v pochvě bez problémů 6 až 8 hodin.

Je možné používat pouze tampony a vůbec ne vložky?
o.b. tampony se mohou používat v průběhu celé menstruace, ve dne i v noci. Podle intenzity krvácení je pouze třeba měnit velikost tamponu.

Mohu tampon používat i v noci?
Tampony je možno používat po celou dobu menstruace, tedy i v noci. Zejména v noci oceníte pocit čistoty a bezpečí, který tampony přinášejí. Přestože je v noci tampon zaveden na delší dobu, můžete klidně použít běžnou velikost jako ve dne, protože intenzita menstruace je vleže slabší. Těsně před spaním zaveďte nový tampon a po probuzení jej ihned vyměňte.

Zabraňuje tampon odtoku krve?
Jedna z častých obav při používání tamponů je strach ze zabránění odtoku menstruační krve a jejího následného hromadění v děloze a ve vejcovodech. Tato obava je neopodstatněná, neboť tampon o.b. pracuje jako malá houbička. Pohlcuje tekutinu a když je savý materiál plně nasáklý, tekutina začne pozvolna protékat. Nemusíte se tedy obávat blokování krve.

Mohu se během menstruace chodit koupat?
Pokud si chcete jít zaplavat v průběhu menstruace, můžete použít tampon. Vždy před koupáním použijte nový a po koupeli ho nezapomeňte ihned vyměnit.
   
03.08.2001 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Malý tampon používám i na noc, i když někdo tvrdí, že by se to nemělo.

  superkarma: 0 06.12.2003, 21:19:03
 2. avatar
  [1] Simba [*]

  nic nového, spíš to napsat do časopisu Dívka, ne?

  superkarma: 0 14.11.2003, 11:03:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme