Zdraví

Chcete mít v létě hladké nohy bez chloupků?

Snem každé ženy je mít krásné hladké nohy bez jediného chloupku. K tomuto účelu se už po staletí využívají nejrůznější způsoby. Již v době kamenné používaly jeskynní ženy jakýsi primitivní způsob holení pomocí přiostřených kamenů a lastur. Ve starém Egyptě si ženy vytrhávaly chloupky za pomoci pruhů gázy s horkým voskem. Arabské ženy používaly „bandandoz“, předchůdce epilátoru. Omotaly si okolo prstů bavlněnou nit, udělaly smyčku a pak rychlým pohybem chloupek zachytily a vytrhly. Dnes je časté klasické holení, které je sice rychlé a relativně levné, avšak někdy už druhý den je třeba je opakovat. Použití depilačního krému je sice bezbolestné, ale poměrně zdlouhavé a u citlivé pokožky může někdy způsobit i alergickou reakci. Určitého efektu lze také dosáhnout odbarvováním chloupků, další je použití laseru. Je to však finančně i zdravotně poměrně náročný kosmetický zákrok. Epilace pomocí elektrických strojků patří u nás zřejmě k nejrozšířenější metodě, zejména pokud jde o odstraňování chloupků na nohách. Při této metodě se odstraňují chloupky i s kořínky, takže pokožka pak vydrží déle hladká. Bohužel je tato metoda poměrně bolestivá, takže se jí mnoho žen raději vyhýbá.
Tipem od firmy Braun pro ty z žen, které mají velmi citlivou pokožku nebo nejsou na tento druh odstraňování chloupků zvyklé je novinka s názvem Silk-épil Sensitive Skin. Hlavní předností tohoto epilátoru je ochlazovací rukavice, která zajistí mnohem šetrnější epilaci a předejde podráždění pokožky. K epilátoru se dodává rukavice a dva gelové balíčky. Před epilací stačí gelové balíčky nechat vychladit v mrazícím boxu a pak za použití rukavice epilované místo pečlivě ochladit. Bezprostředně potom je možné provést šetrnou epilaci. Epilátor Braun Silk-épil Sensitive Skin má dvě rychlosti odstraňování chloupků a je vybaven zklidňujícím systémem.
Další novinkou je Braun Silk-épil SuperSoft Plus, který při epilaci stimuluje pokožku a omezuje tím její podráždění. Přístroj má také výměnnou holicí hlavu, kterou můžeme použít k odstraňování chloupků v podpaží nebo v oblasti bikin. K epilaci chloupků využívá 20 samostatných kotoučků. Přístroj má tři nastavení rychlosti odstraňování chloupků, lze také měnit sílu stisku pinzet a nastavit epilaci podle síly chloupků.

Právě teď můžete vyhrát epilační strojek Braun Silk-épil Sensitive Skin nebo Braun Silk-épil SuperSoft Plus v naší nové soutěži.
   
11.07.2001 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [10] hubajda [*]

  nepotrebuji zadne nemam

  superkarma: 0 06.11.2012, 23:01:07
 2. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Ten arabský způsob si nějak nedovedu představit. To to škubaly po jednom chloupku?
  Já vystačím se žiletkou.

  superkarma: 0 06.12.2003, 20:53:36
 3. avatar
  [8] Simba [*]

  Kosmetička mi na zarůstání radila používat častěji tělový peeling. Depiluji voskovými proužky, po nich to zarůstání není tak hrozné.

  superkarma: 0 14.11.2003, 10:27:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme