Zdraví

Máte právo na volbu porodnice?

Mnoho maminek před porodem řeší, kterou porodnici si vyberou, kde by pro ně bylo nejlepší porodit jejich miminko. Nejraději dají na rady zkušených kamarádek nebo na doporučení svého lékaře, popřípadě si s porod dopředu domluví s odborníkem, který v porodnici přímo pracuje. Volbu vybrat si porodnici podle svých představ má každá maminka. Jen, ve větších městech, kde je porodnic víc, jsou větší možnosti výběru. Ale vybrat si porodnici může i maminka z malého města či vesnice, jen se musí do místa porodu přesunout včas - a čas někdy při porodu hraje rozhodující roli. Takže pokud jde porod rychlý, je někdy maminka ráda, že se dostane do nejbližší porodnice.
Volba porodnice závisí na mnoha faktorech a kritéria výběru nejsou jednoduchá. Výběr je často ovlivněn místem bydliště a zkušenostmi. Nejlepší je, zeptat se známých a gynekologa, který vás ošetřuje, ten většinou situaci v porodnicích zná a může vám dobře poradit. Je lepší se do doporučené porodnice dopředu zajet podívat, protože také první dojem může o mnohém napovědět.
Co si s sebou vzít do porodnice?
V první řadě jsou to doklady, zdravotní průkaz a těhotenský průkaz, aby ošetřující lékař věděl vše o průběhu těhotenství. Pro hospitalizaci potřebujete župan, noční košili nebo velké tričko, hygienické potřeby a knížku. Také si dopředu připravte jména, která miminku chcete dát, protože dotazník vyplňujete co nejdříve po narození miminka. A nezapomeňte se domluvit s tatínkem, pozdější změny nejsou možné :-).
   
11.07.2001 - Zdraví - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Ťapina — #2 to ne ja ho teda 1998 nedavala

  superkarma: 0 06.11.2012, 22:47:50
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Zdravotní průkaz snad nemá každý, ne? U mého gynekologa seznam potřebných věcí visí, i seznam porodnic, takže si budu moct včas vybrat.

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 06.12.2003, 20:52:38
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Já jsem dala na radu a přání své maminky, v 21 jsem ještě byla ...hloupoučká . Teď bych volila jinak, přístup v té porodnici byl ...no nic moc.

  superkarma: 0 14.11.2003, 10:49:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme