Zdraví

Do kavárny na kafe? Ne na internet!

Kdybych se jednou rozhodla pro dráhu kavárenského povaleče, určitě bych si za své působiště nevybrala jen tak nějakou obyčejnou kavárnu, ale kavárnu internetovou. Protože popíjet kafíčko a filosofovat o nesmrtelnosti brouka to si můžu klidně doma nebo v cukrárně. Internetová kavárna mi ale nabízí víc. Samozřejmě, že si tu můžu dát svoje oblíbené preso s mlékem, ovocný džus nebo něco ostřejšího, ale taky se tu můžu připojit. K síti sítí. Vyřídit si maily, prolistovat si stránky, které mě zajímají, přečíst si internetové noviny, poslechnout si muziku, pokecat na chatu nebo si najít, co dneska hrajou v kině. Dost často se mi stane, že mám nějaké schůzky po městě a mezi nimi třeba hodinovou pauzu. Mohla bych se sice třeba cournout po obchodech, ale dost často – zvláště když třeba prší nebo je nevlídno – zasednu raději k počítači v internetové kavárně. Holky z redakce se mi sice kvůli tomu posmívají, že jsem závislák. Ale já na i-kavárny nedám dopustit.
Jednou z těch, které mám v Praze nejraději, je internetová kavárna Electra na rohu Rašínova nábřeží a Palackého náměstí. A není to jen proto, že se tady pravidelně každou středu odehrávají naše on-line rozhovory s hvězdami. Electra je prostě pohodová kavárna. Za prvé je na perfektním místě, co by kamenem dohodil od všech důležitých lokalit v centru a navíc na jednom z nejmalebnějších míst Prahy. Když si stoupnete do dveří, rozprostře se před vámi panorama Hradčan, které se mi ani jako rodilé Pražačce nikdy neokouká, slyšíte šplouchání Vltavy a troubení výletních parníků. Kamkoliv vyrážíte, můžete si sednout na tramvaj (3, 4, 7, 10, 14, 16, 17 ) nebo na metro B (stanice Karlovo náměstí).
A co vás čeká uvnitř? Příjemné posezení u kulatých stolečků, dobré kafe a osvěžující pití. A tři místnosti plné počítačů s rychlým připojením. Chodí sem mladí i starší, studenti i pracující, Češi i cizinci z celého světa. Ještě nikdy jste v internetové kavárně nebyli? Trochu se ostýcháte, že nebudete vědět co a jak? Nebojte. Když si s něčím na počítači nebudete vědět rady, můžete se s důvěrou obrátit na obsluhu, která vám se vším poradí. Za 1 minutu na internetu zaplatíte 1 korunu, pokud máte členskou kartu, tak polovic. Za čtyři kačky si můžete nechat vytisknout stránku A4.
I když nápad dvou mladých lidí otevřít si tuhle internetovou kavárnu je starý teprve něco přes dva roky, je Electra už velmi dobře zavedenou pražskou i-kavárnou a troufám si tvrdit, že i jednou z nejsympatičtějších.
Až budete někdy brouzdat Prahou, přijďte se taky připojit :-)
   
04.04.2001 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  to jo ja si ho davam

  superkarma: 0 05.11.2012, 22:30:59
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Oblíbené presso si můžu dát k počítači i doma

  superkarma: 0 06.12.2003, 19:08:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme