Zdraví

Oscarová noc – přehlídka filmové práce nebo módních kreaci?

Už několik let se v zámořských filmových kuloárech hovoří o tom, že ceremoniál předávání Oscarů v Los Angeles je spíš módní přehlídkou, než slavnostní akcí oslavující um filmových tvůrců. Ti, kteří se toho „cirkusu“, jak hemžení kolem Oscarů nazval režisér Miloš Forman, osobně účastní, obvykle připouštějí, že tomu tak je. Ale na druhou stranu, je to pro většinu z nich tak důležitá chvíle, že jim prostě nemůže být jedno, co mají na sobě.
V tuhle chvíli už jsou Oscaři za rok 2000 předáni a jejich čerství majitelé se se svou soškou těší někde v klidu hotelového apartmá nebo na nějaké divoké párty (to podle nátury). Pojďme se teď ale ještě jednou vrátit k módě, která se prezentuje na onom slavném červeném koberci a v hledišti i na jevišti Oscarového ceremoniálu.
Posuňme se teď na chvíli v čase - o 14 dní zpátky. Na neobvyklou přehlídku do Beverly Hills. Předváděly se tam šaty a doplňky od návrhářů zvučných jmen (Gucci, Versace, Chanel, Valentino…), které byly zdarma k dispozici hvězdám a hostům, kteří mířili na tu velkou oscarovou slávu. Ty stříbrné šatičky na obrázku jsou například od návrhářky Pamely Dennisové, žlutou róbu navrhl John Galliano. Není nám bohužel známo, zda a kdo si právě tyhle modely vybral pro slavnostní večer. Něco ale přece jen víme.
Francouzka Juliette Binocheová nominovaná mezi nejlepšími herečkami za roli ve filmu Čokoláda zůstala věrná své zemi a oblékla si šaty od Jeana-Paula Gaultiera. Žhavá kandidátka na ženskou hlavní roli Julia Robertsová a fešáci Russell Crowe a Benicio Del Toro se v době před ceremoniálem netajili svou náklonností ke stylu návrháře Armaniho.
A nakonec, o tom, že šaty dělají člověka by mohla hodně vyprávět například zpěvačka a herečka Courtney Love, bývalá ušmudlaná a rozčepýřená rockerka, která se před čtyřmi lety objevila na předávání Oscarů jako úžasná dáma v šatech made by Gianni Versace.
Jestli vás „oscarové“ róby zajímají a chcete se podívat trochu do historie této módy, na této stránce najdete spoustu zajímavých fotografií dokumentujících, jak se slavné dámy prezentovaly na červeném koberci v L.A. v minulých letech.
   
26.03.2001 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  Ťapina — #3 me se nelibej

  superkarma: 0 05.11.2012, 22:23:52
 2. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Simba: ta byla fakt hrozná

  superkarma: 0 06.12.2003, 19:17:05
 3. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Moc krásné šaty.

  1. na komentář reaguje hubajda — #5
  superkarma: 0 06.12.2003, 19:16:53
 4. avatar
  [2] Simba [*]

  Některé ty šaty jsou vážně nádherné. Ale někdy dorazí "hvězdy" v modelu, který nutí k smíchu, třeba "labuť" Bjork

  superkarma: 0 13.11.2003, 14:55:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme