Zdraví

Pokud jste zamilovaní a máte skvělý sex, tak tenhle článek nečtěte!

Vážně, nedělám si legraci. Vy, kdo jste právě zamilovaní, lítáte si v oblacích euforického opojení, protože máte v těle dostatek drogy, které se říká přírodní amfetamin (fenyletylamin neboli PEA). Tahle látka je důvodem, proč jsme někdy schopni provádět různé voloviny, které někdy hraničí se zdravým rozumem. Je příčinou, proč se svobodní žení a vdávají a proč se ženatí a vdané rozvádějí. Droga je prostě droga a slabý člověk je proti ní zcela bezmocný.
Ale jestli si chcete ušetřit citové vzlety a pády nebo morální poklesky, cpěte se čokoládou. Pokud nemáte někoho, kdo by svou láskou probouzel vlny euforie, dejte si čokoládu. Když jí sníte na posezení 4 000 tabulek, prý se budete cítit podobně jako ve chvíli té nejsladší zamilovanosti. Když jí sníte 12 kilo a víc, možná se i trochu „zkouříte“, protože čokoláda prý obsahuje látku nazvanou anandamid, která stimuluje stejné mozkové receptory jako marihuana.
A co se týče toho sexu, tak je čokoláda údajně jedním z nejstarších afrodiziak, což potvrzuje i to, že ji Aztékové používali pro zvýšení libida a ani starý smilník Casanova prý nebyl ani jeden večer bez šálku čokolády. Znáte ten pocit po noci plné vášní? (Nebo i po hodině aerobiku, dobrá…) Takovou tu pohodičku a skvělou náladu mají na svědomí další přirozené opiáty – endorfiny. Také jsou v čokoládě. A to ještě není všechno. Droga zvaná čokoláda obsahuje ještě látku zvanou tryptofan, která zvyšuje hladinu hormonu serotoninu, který od vás odhání splíny a depky a přivolává pocit dobré nálady a štěstí.
A pak, že čokoláda není zdravá! A to ještě navíc podle posledních výzkumů pomáhá udržovat rovnováhu hladiny cholesterolu v krvi, je prevencí srdečních chorob a obsahuje antioxidanty, jež chrání buňky před volnými radikály a posilují imunitní systém. Hořká čokoláda prý dokonce obsahuje desetkrát více antioxidantů než špenát a patnáctkrát více než brokolice. Současná věda také popírá starší tvrzení o tom, že čokoláda způsobuje zdravotní problémy jako akné nebo migrénu.
No jo, tak snad ta čokoláda není tak hrozná, jak se říkalo... Ale stejně, sex je o něco lepší, ne? :-)
   
16.02.2001 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  Ťapina — #4 tak to ja radeji sex nez cokoladu

  superkarma: 0 05.11.2012, 21:57:20
 2. avatar
  [4] Ťapina [*]

  No, většina žen by prý dala přednost čokoládě před sexem, kdyby si mohla vybrat - podle nějakého průzkumu.

  1. na komentář reaguje hubajda — #5
  superkarma: 0 06.12.2003, 18:50:07
 3. avatar
  [3] Simba [*]

  12 kilo čokošky? Tedy mám ji ráda, ale tak moc zase nee

  superkarma: 0 13.11.2003, 12:34:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme