Zdraví

Proč se nejvíc dětí rodí na jaře a v září? Můžou za to Vánoce a prázdniny!

Ne, nejsou to dárečky, které naleznete pod stromečkem, ale dárečky, které zakřičí „Jsem tady“ na celé kolo až v září po prázdninách. Všemu ale předcházejí Vánoce, které jsou nejen svátky klidu, pohody a štěstí, ale také lásky! A o tu jde především. Vánoce a jejich domácí příprava v podobě úklidu, pečení, vaření, smažení, shánění dárků, stresů jak to všechno stihnout, balení dárků a konečném vydechnutí pod rozsvíceným stromečkem vám totiž nedají čas myslet na své běžné problémy a pokud plánujete početí, tak vám nedovolí ani myšlenku na to, jestli se to povedlo nebo ne. Když všechno to šílení zvládnete, tak si pak plnými doušky chcete vychutnat onu romantiku a vánoční rozněžnělost a děláte daleko častěji věci, na které běžně nezbývá tolik času – například se milujete se svým partnerem. Tklivá atmosféra Vánoc se kupodivu nedotýká jen žen, ale často i mužů.
Už dopředu se těšíte na to, jak prožijete Vánoce se svými blízkými a těmi úplně nejbližšími. Někdy samou nedočkavostí si už při hnětení těsta uhnětete ke své radosti i něco mnohem lepšího. Psychologové ne nadarmo označují čas dovolených a prázdnin spolu s Vánocemi jako ráj pro plození. Uvolníte se, odpočíváte, užíváte si… „Letní“ dětičky pak zažívají invazi na jaře a ty „vánoční“ hned po prázdninách.
Ptaly jsme se na pravdivost této teorie gynekologa MUDr. Vladimíra Folaufa, se kterým spolupracujeme, jestli je to v praxi tak a on říkal, že si to nemyslí, ale pak se zarazil a přiznal, že se sám také narodil v září.
Takže, pokud si přejete miminko, které nenajdete pod stromečkem letos na Štědrý den, udělejte vše pro to, aby září byl váš vysněný měsíc.
   
19.12.2000 - Zdraví - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Ťapina — #2 bylo jo jo

  superkarma: 0 05.11.2012, 13:46:03
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Aneb Sliby se maj plnit o Vánocích - tak nějak to tam bylo, ne?

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 06.12.2003, 17:25:24
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  I tak se dá bojovat proti vánočnímu stresu :))

  superkarma: 0 13.11.2003, 10:16:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme