Zdraví

Chcete otěhotnět, ale nějak se to nevede? Co radí odborníci?

Touhu po dítěti má snad každá žena. Mateřství k životu rozhodně patří. Někdy se ale z nejrůznějších důvodů nedaří ženě otěhotnět. Některé ženy, po dlouhých měsících „zkoušení“ a nic začínají propadat depresi. Co radí odborníci?

1) Partneři, kteří chtějí mít dítě, by měli mít nechráněný pohlavní styk alespoň třikrát týdně. Pokud se jim při takto častém pohlavním styku nepodaří do roka otěhotnět, měli by vyhledat lékařskou pomoc u odborného lékaře, který se specializuje na léčbu neplodnosti. Lékař vyšetří oba partnery a pokud možno zjistí všemi dostupnými prostředky příčinu nemožnosti otěhotnění.
V každém případě ale poradí vhodnou léčbu nebo speciální cviky. Takové, které zvyšují šanci na otěhotnění, se nazývají podle jejich autorky – „Dle Mojžíšové“. Jde o řadu speciálních cviků určených k posílení ochablého svalstva dna pánevního a k uvolnění jiných partií svalů pánve. Cvičení bývá účinné u žen, které mají pravidelný menstruační cyklus, průchodné vejcovody a jejichž partner netrpí žádnou anomálií spermií.

2) Přibližně každé třetí těhotenství končí samovolným potratem. Dnes, bohužel je samovolný potrat zcela běžnou záležitostí. Velice často je to ale obrana samotného těla, jež vypudí zárodek, který se nevyvíjí normálně. Jestliže žena několikrát za sebou samovolně potratí, je na místě provést genetické vyšetření obou partnerů. Kromě běžného gynekologického vyšetření také hormonální a speciální hysteriskopické vyšetření. Před dalším plánovaným početím být v péči lékaře, který může nasadit potřebnou doplňující prekoncepční hormonální nebo vitamínovou přípravu. Pokud žena s těmito potížemi otěhotní, je nutné brát těhotenství od začátku jako rizikové.

Všechno je ale velmi individuální, možných příčin nesnadného otěhotnění je mnoho. Je dobré si tuto skutečnost ale uvědomit včas a co nejrychleji ji řešit.
   
11.12.2000 - Zdraví - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] hubajda [*]

  Andula — #5 tak u me ne

  superkarma: 0 05.11.2012, 13:50:49
 2. avatar
  [6] Andula [*]

  Simba: já naštěstí podvakrate okamzite, jsem za to rada

  superkarma: 0 10.12.2003, 00:38:56
 3. avatar
  [5] Andula [*]

  Ťapina: většině lidí se ještě pořád podaří otěhotbnět i bez takové cílené snahy

  1. na komentář reaguje hubajda — #7
  superkarma: 0 10.12.2003, 00:37:22
 4. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Třikrát týdně? To abysme si na to vzali volno, únava z práce bývá někdy silnější

  superkarma: 0 06.12.2003, 17:29:18
 5. avatar
  [3] Simba [*]

  Měla jsem štěstí, přestože mi lékařka v 17 sdělila, že pravděpodobně nebudu moci mít děti (pozitivní, že?), otěhotněla jsem později bez problémů a i torchu neplánovaně. A beruška už má 12.

  superkarma: 0 13.11.2003, 09:49:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme