Zdraví

Před dítětem jsem byla jako proutek, dneska jsem kulička.

Častým problémem žen, které porodily, jsou nežádoucí kilogramy, jež zůstávají i po porodu. Změny váhy a mnohdy i celkové tělesné konstituce jsou výsledkem hormonální bouře, která proběhne v těle v období těhotenství, porodu a kojení. Znám ženy, které bývaly baculkami a po porodu se z nich staly „šťabajzny“, nebo dokonce vyzáblinky, ale znám bohužel daleko více žen, které se změnily naopak. Z mých bývalých krásných a štíhlých kamarádek jsou mnohdy baculaté maminy, které už vzdaly neúspěšný boj s váhou.
K mému dnešnímu příspěvku mě vlastně přivedla návštěva kadeřnictví, kde byla neuvěřitelná paní kadeřnice – byla hodně silná, byla mladá, byla krásná, byla ohromná a exotická a originální, vypadala jako operní pěvkyně Monserrat Cabalé. Během doby, než mi ošmikala vlasy, jsme spolu daly řeč a ona mi vyprávěla, jak kdysi bývala křehoučkopu blondýnkou a po dětech hrozně přibrala a musela změnit dokonale styl, protože vypadala najednou jako ohromná bledá koule.
Nakonec jsem se jí zeptala, jak to dělá, že i když má nepopiratelnou nadváhu, je přesto krásná a úžasná a sexy, a ona mi poradila pár triků: 1. Nesmíte se svým vzhledem trápit, snažte se být v pohodě a sžít se svou vizáží. Jestli se vám nedaří hubnout, nemusíte být k tomu ještě nepříjemnou, nenaladěnou protivkou. 2. Snažte se působit, že jste v pohodě, a věřte, že se tak budete po čase i cítit. 3. Uvědomte si, že i velmi silné ženy mohou být charismatickými a šaramantními osobnostmi – vzpoměňte si na Halinu Pavlovskou, neznám muže, který by z ní nebyl úplně paf! Stačí odhodit komplexy a jít do toho. 4. To, že jste baculka, neznamená, že budete neupravená a ošuntělá chudinka, naopak, udělejte ze sebe tu nejkrásnější boubelku na světě. Naličte se a učešte a kupte si něco pořádného na sebe.
Jestli máte pocit, že se nám to snadno řekne, ale realizace je problém, nechte si poradit od odborníků, pokud jste na začátku cesty a nejde vám to po psychické stránce, poraďte se s psychologem, když jste už překonala psychické zábrany a jde jen o to, jak se upravit a co na sebe, rozhodně nelitujte peněz za vizážistické služby – vy za to totiž stojíte!
   
16.11.2000 - Zdraví - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  ja dala vse dolu a jeste 5 kilo navic

  superkarma: 0 05.11.2012, 13:16:30
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  toho se bojím, že ze mě po porodu bude tlustá matrona. Mám sklony k tloustnutí, ale smiřovat se s tím nechci.

  superkarma: 0 06.12.2003, 17:07:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme