Zdraví

Umíte si vybrat správné brýle podle tvaru vašeho obličeje?

Kulatá tvář dovoluje své majitelce poměrně široký výběr, velmi dobře vypadají brýle obdélníkového tvaru nebo takové, které se ke spánkům sešikmují. Pozor na „lennonky“!

Trojúhelníková tvář, která se rozšiřuje směrem k bradě, by měla přitahovat pozornost k očním partiím, proto volte obroučky zajímavých až extravagantních tvarů a barev. Dobře vypadají rámečky ve tvaru kočičího oka nebo brýle bez spodní části obrouček. Pokud má vaše tvář spíš podobu obráceného trojúhelníku, musíte naopak odvést pozornost od horní části obličeje, proto volte obroučky buď zcela bez rámečků nebo zaoblené, držte se však jemných barev a lehkých materiálů.

Oválná tvář vyžaduje obroučky, které by měly být skoro stejně široké jako nejširší část obličeje. Nemusíte se bát hranatých tvarů.

Protáhlá tvář bude vypadat velmi vyváženě, pokud ji doplníte širšími brýlemi s výraznými nebo dokonce zdobnými postranicemi. Můžete volit bez obav jak mezi kulatými, tak hranatými tvary obrouček.

Čtvercová tvář bude působit delší a jemnější, pokud zvolíte oválné brýle, které jsou právě teď IN.

A na závěr ještě pár triků:
Pokud vás trápí velký nos, můžete si ho „opticky“ zmenšit pomocí brýlí se širšími obroučkami a hluboko nasazeným nosníkem. Jestliže máte drobný obličej, zapomeňte na velké brýle, protože byste pak snadno mohla vypadat spíš jako včelka Mája než jako elegantní dáma nebo slečna. Máte-li ráda pestré a zdobené brýle, myslete na to i při výběru náušnic a dalších módních doplňků které mají být co nejjednodušší a nejnenápadnější. Nic se nemá přehánět…

   
31.07.2000 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  zatim nemam bryle ale asi budu met

  superkarma: 0 04.11.2012, 23:25:11
 2. avatar
  [2] Andula [*]

  Brýle mám na dálku, i mi snad sluší, ale já je nerada nosím...

  superkarma: 0 07.12.2003, 17:15:30
 3. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Tak podle toho mám brýle správné, ale stejně mi nesluší. Ještě jsem nenašla takové, ve kterých bych nevypadala jako blbec.

  superkarma: 0 06.12.2003, 15:19:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme