Zdraví

Máme pro vás tip na opalovací kosmetické přípravky!

Sice je opět moderní světlá barva kůže, ale přesto se stále mnoho žen i mužů snaží ze všech sil opálit se dozlatova. Ne každý chodí v zimě do solária. Pro ty, kdo umělé paprsky nevyhledávají, jsou řešením samoopalovací přípravky, jež jsou bez rizika. Používejte ale vždy zvlášť krém určený na tělo a zvlášť na obličej. Ten zkuste smíchat s kapkou hydratačního krému pro rovnoměrnější zhnědnutí. A až se potom půjdete opalovat ven, nezapomeňte ho vyměnit za ochranný krém s UV faktorem. Vědci zjistili, že UV-B záření aktivuje melanocyty, zvyšuje tak produkci melaninu, a tak naše pokožka „dostává barvu“. Oproti tomu UV-A záření nám „požírá“ elasticitu a způsobuje tak předčasné stárnutí. Proto je nutné se před ním chránit. Vždy proto dávejte pozor, aby váš opalovací přípravek obsahoval ochranu i proti UV-A. Kosmetické přípravky řady SUN od BIODROGY ochraňují pokožku minimálně před 90% UV-A záření. Odpovídají tak australské normě pro nejvyšší ochranná kritéria. V prvních dnech opalování volte krém s vyšším ochranným faktorem, po navyknutí pokožky na slunce můžete faktor postupně snižovat. Jaký faktor zvolíte, velice záleží na vaší fotoreaktivitě. Pokud se chcete poradit o přípravcích této kosmetické firmy, navštivte Kosmetické studio E v Hybernské ulici 24 v Praze 1. Zkušená kosmetička vám poradí, jak pokožku na sluníčko připravit, jak se opalovat, co udělat, aby opálení déle vydrželo, jak pleť ošetřit při popálení a jak se o ni postarat po opalování. Dozvíte se jak pleti dodat potřebnou vlhkost, kterou ztrácí během léta a můžete si přípravky také na místě koupit.


Eva Šmídová
   
01.06.2000 - Zdraví - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Andula — #2 ja taky a byla to hruzu vice nepouziju

  superkarma: 0 04.11.2012, 02:43:22
 2. avatar
  [2] Andula [*]

  Někdy jsem samoopalovák ypoužívala, ale mému chlapovi se to nelíbí, ani mi to moc nesluší, jsem prostě od přírody bledule.

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 07.12.2003, 14:54:34
 3. avatar
  [1] Ťapina [*]

  To jsem si ani nevšimla, že jsem coby bledule byla moderní. Ale já zas tak úplně bledule nejsem, jsem trošku tmavá i v zimě.

  superkarma: 0 06.12.2003, 14:56:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme