Zdraví

Tajemství mléka pro krásu!

Tak například můžete smíchat tři lžíce syrového tzv. sladkého mléka s tělovým mlékem a dvěma hrstěmi jemné mořské soli. Získáte tak kašičku, kterou je vhodné roztírat kruhovými pohyby po kůži, a kterou nakonec smyjete pomocí sprchy. Pomocníkem ovšem může být i podmáslí, které prospěje jak vašim rukám, tak pleti obličeje. Čtvrt litru ho smícháte se dvěma lžícemi tělového mléka, směs trochu zahřejete na ohni, nalijete do umyvadla a vložíte do ní asi na deset minut ruce. Poslouží ovšem i tak, že podmáslí pomocí kousku vaty nanesete na obličej, necháte chvíli působit a opět je smyjete. Účinný je také jogurt. Ten smícháte s jemně nastrouhaným jablkem, nanesete na obličej asi na dvacet minut a nakonec smyjete vlažnou vodou.
Při svém zkrášlování se ovšem můžete uchýlit i ke sladké smetaně. Dvě čajové lžičky smícháte se lžičkou včelího medu a třemi lžičkami strouhaných mandlí, přidáte horkou vodu, vymícháte pastu, a tu nanesete jednou týdně na 20 minut na obličej, krk a ev. kůži dekoltu. Druhý "smetanový" recept zní takto: dvě lžičky čerstvé smetany smícháte se dvěma lžičkami medu a sněhem ze dvou bílků. Tuto masku, která je prý vhodná pro každý typ pleti, necháte na obličeji působit osm minut.
Podle odborníků je hlavním přínosem této "odnože" kosmetiky fakt, že využívá mléčných proteinů (které chání kůži před vyschnutím), mléčného cukru (dodávajícího jí vlhkost), a mléčných tuků; ty pokožce propůjčují vláčnost.

Stanislava Jarolímková

   
04.05.2000 - Zdraví - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  zajimave

  superkarma: 0 04.11.2012, 02:06:44
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Jenže kde to mléko vzít, mám doma tak akorát UHT.

  superkarma: 0 07.12.2003, 11:04:39
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Zajímavé nápady.

  superkarma: 0 06.12.2003, 12:52:44
 4. avatar
  [1] Simba [*]

  No, v současné době spousty krémů mi příjde zbytečné míchat si domácí preparáty.

  superkarma: 0 11.11.2003, 14:28:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme