Zdraví

Na co jste se ještě nezeptali doktora Vlasáka? Ve středu on-line!

Znáte ten pocit? „Jsem tak tlustá! A ten můj zadek!“ „To břicho! Jak se jí můžu líbit?“ To jsou otázky, které se honí v hlavě ženám i mužům, které trápí jejich „tloušťka“! Nadváha a obezita jsou dnes problémy, se kterými se potýká mnoho lidí (i těch, co to nemají zapotřebí). Někteří se ho snaží přehlížet a ti druzí se neustále trápí tím, jak svá přebytečná kila nejlépe sundat. Diety, cvičení, trápení se hladem, počítání kalorií, přemáhání chutí na „něco dobrého“. To jsou dobře známé věci pro ty, kteří chtějí být jako proutek. Ne všichni, kteří si myslí, že jsou „tlustí“, jsou však opravdu při těle.

U některých lidí je „tloušťka“ víc pocit než skutečnost. Znáte přece vyhublé mondénní ženy, které sní jedno jablko za den jen proto, aby nebyly tlusté. Někdy to nejsou jen mondénní ženy, ale i někdo, koho máte kolem sebe a nad jeho počínám jen nevěřícně kroutíte hlavou. Kde je hranice „tloušťky“?

Hostem našeho středečního on-line rozhovoru je odborník obezitolog MUDr. René Vlasák, který je hlavou projektu Prevence 2000. Zabývá se již mnoho let problémem nadváhy a obezity a jich dopadem na zdraví. Vychází z toho, že obezita patří mezi nejčastější chronická onemocnění a je hlavním rizikovým faktorem většiny civilizačních chorob. Bohužel, mnoho lidí si tento fakt neuvědomuje nebo nad ním mávne rukou, protože je momentálně netrápí. Problém svých pacientů vidí MUD¨r. Vlasák v tom, že chtějí zhubnout a myslí si, že vše bude hned. Žádají zázračné medikamenty a věří, že zázraky se dějí. Mnoho z nich nechce slyšet, že nejde jen brát "hubnoucí" léky, ale že všechno souvisí se vším - a tím má na mysli i s pohyb. Přichází k němu více žen, ale když to prý srovná, ženy mají slabší vůli. Když už chtějí hubnout muži, mají větší výdrž.

Doktor Vlasák rozpracoval důkladný systém idividuální péče pro své pacienty, kteří se trápí obezitou, ale i nemocemi, které s ní souvisí (ischemická choroba srdeční, žilní onemocnění, lymfatické otoky, infarkt...)Jeho heslem je „Zdraví je dopravní prostředek na cestě životem“ a z toho vycházejí i jeho snahy v oblasti prevence. MUDr. Vlasák se věnuje i celoplošné osvětě zaměřené na prevenci. Jeho dílem bylo celonárodní hnutí „Kilo za kilo“ – sto korun za každé shozené kilo tělesné váhy.

Myslíte, že je „tloušťka“ váš problém? Chcete vědět, kde je hranice „tloušťky“? Jestli máte šanci zhubnout, když přestanete jíst sladké? Jestli máte chodit raději do posilovny nebo počítat kalorie? Zda vám pomohou zázračné čaje, nápoje, bylinky nebo prášky? Zajímá vás, jestli doktor Vlasák nemá „nemoc z povolání“? Jaké se mu líbí ženy? Co pro své pacienty může udělat? Můžete se MUDr. Vlasáka ptát už teď! Na adrese: http://rozhovor.zena-in.cz A ve středu ve 13 hodin se nezapomeňte připojit!
   
25.04.2000 - Zdraví - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Sml23Sml80Sml80

  superkarma: 0 04.11.2012, 01:36:23
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Rady pana dokotora Vlasáka z jeho poradny mi nepřišly moc použitelné - pořád jenom přijďte, já si vás vyšetřím osobně - takhle by internetová poradna fungovat neměla, to už když tak ať radši není žádná - což se stalo

  superkarma: 0 29.11.2003, 10:30:06
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  U mne to tedy jen pocit není...

  superkarma: 0 11.11.2003, 14:27:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme