Zdraví

Co dělat s leklou rybou ve své ruce?

Podávání rukou považujeme za každodenní součást našeho života. Ať už někomu blahopřejeme, představujeme se nebo prostě jen zdravíme, obvykle svá slova doplníme podáním ruky. Je až s podivem kolik toho takové podání ruky o člověku prozradí. Může odhalit vaší nejistotu nebo naopak dominanci. Poznáte svůj stisk?
Leklá ryba
Nejméně jednou za život jste určitě měla to „potěšení“ stisknout chladnou beztvarou, mnohdy i vlhkou ruku. Osoba, která má tento styl obvykle bývá bez energie a nemá příliš životního elánu.
Za konečky prstů
Takový člověk nemá důvěru v okolí. Je nejistý a spíše submisivní.
Jako partneři
Tento stisk je nejběžnější a setkáte se s ním na každém rohu. Vyjadřuje vyrovnanost. Obvyklý je u dvou dominantních osobností.
Drtič
Nic příjemného, obzvláště pak pro něžnou ruku ženy. Lidé „drtiči“ nabízejí ruku jako první a napřaženou směrem k zemi. Může vyjadřovat agresivitu, ale také může znamenat, že váš protějšek je jen obdařen neobyčejnou silou.
Převaha
Osobnosti dominantní nabízejí ruku dlaní dolů, dávají tak najevo svou převahu /alespoň si to myslí/. Naopak lidé submisívního charakteru nabízejí svou dlaň směrem nahoru. Přenechávají tak svému partneru naprostou kontrolu…
Stisk obouruč
Tento pozdrav se vyskytuje běžně mezi politiky a ve velkém byznysu, kde dojem hraje důležitou roli. Podvědomě tak dáváte najevo svou nadřazenost. Ale pozor, uzavřít partnerovu ruku do „vězení“ může pro mnohé lidi být velice nepříjemné.
   
03.04.2000 - Zdraví - autor: Barbora Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  to znam

  superkarma: 0 04.11.2012, 01:06:39
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Simba: Fakt? Dlouho jsem se s žádným nesetkala. Za to na gymplu jsme měli za třídní leklou rybu. To bylo vždycky předávání vysvědčení

  superkarma: 0 29.11.2003, 10:33:17
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  A polibek na ruku? Někteří galantní muži ještě nevymřeli....

  superkarma: 0 11.11.2003, 11:46:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme