Zdraví

Proč plavat v těhotenství?

Při plavání dělá těhotná žena rovnoměrné pohyby a zapojuje všechny svaly. I když se samy sobě zdají ženy v očekávání těžké a nemotorné, ve vodě vnímají jen třetinu své váhy. Cítí se tedy lépe, jsou pohyblivější a šikovnější. Mnoho úkonů udělají ve vodě snáz než v tělocvičně. Hlavní výhoda plavání je, že těhotné ženy mohou bez problémů plavat až do úplného konce těhotenství, kdy jim už aktivní pohyb činí potíže a unavuje je. Navíc plavání přináší relaxaci a odpočinek. Jak plavat? Je dobré se ve vodě rozhýbat, pomalu plavat a nezadýchat se. Zvlášť účinný pro protažení zatěžované páteře je styl plavání na zádech. Zádové svaly se při tom nejen uvolňují, ale i posilují. Pohyb v chladné vodě přispívá i k otužování. Dětem v bříšku je to velice příjemné, proberou se a také se pohybují. Budoucí maminka by měla raději v bazénu použít tampón, aby zabránila možnému onemocnění poševní mykózou. Pohyb je pro těhotné důležitý. Podle odborníků by měla matka cvičit nebo plavat alespoň jednu hodinu týdně.

Pokud hledáte vhodné středisko pro pohyb a plavání v těhotenství, navštivte pražský POMAD (Agentura Péče o matku a dítě) Královské Vinohrady, ulice U kanálky 10, Praha 2
Tel: 627 11 69
   
31.03.2000 - Zdraví - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  chodila jsem a bylo to moc fajn

  superkarma: 0 04.11.2012, 01:07:53
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Vždycky se radilo plavat, dokud to jde. A tampón? No já nevím, to i pro ženy, které nikdy vaginální mykózu nechytly? To je třeba můj případ, za to tampón se přece nemá používat mimo menses.

  superkarma: 0 06.12.2003, 12:31:14
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Hm, za mých let se plavat až dokonce snad nedoporučovalo. A i s tampónem bych si plavání ve veřejném bazénu rozmyslela.

  superkarma: 0 11.11.2003, 11:34:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme