Zdraví

Jak získat únavový syndrom nám všem poradí MUDr. Bleda Zdeptánková, CSc.

1. Je třeba neustále se stimulovat kofeinem a nikotinem – nic neposílí únavu tak pěkně jako právě tato látky.
2. Velmi vhodné je též nadměrné požívání alkoholu – v kombinaci s nikotinem nám zajistí půvabný popelavý nádech pokožky pro celý další den.
3. Naberte si pořádnou porci práce – vy dokážete přece zvládnout všechno – nešetřete se, pěkně rachoťte a dobré je si práci odnášet i domů.
4. Zásadně neporučuji regenerační přestávky - během práce vůbec neodpočívejte, pokud byste měla pocit, že usínáte, rychle si zapalte cigaretu a lokněte si kávy.
5. Velmi důležité jsou rovněž stravovací návyky a pitný režim – tekutiny kromě kávy a destilátů vůbec nedoporučuji, příliš nám hydratují organismus – jídlo ano, samozřejmě, nejlépe pořádnou dávku pěkně večer po příchodu z práce, zelenina by nám zbytečně krátila kalorickou hodnotu, doporučuji proto uzeniny a smetanové omáčky. Co se týče techniky jídla, nepodceňujte ji, snažte se co nejméně kousat a jezte rychle – jedině tak ošálíte svůj žaludek a dokážete do něj napchat více stravy, než by byl ochoten přijmout.
6. A konečně posledním a nejdůležitějším bodem našeho únavníčku je spánek, respektive jeho nedostatek. Pokud budete spát více než čtyři hodiny denně, velmi pravděpodobně se získáváním únavového syndromu pohoříte.
Paní doktorka slibuje všem adeptům únavového syndromu, že pokud striktně dodrží její rady, dosáhnou své mety, než bys řekl švec.“ Obyčejná prostá jarní únava se nám rozkošatí – a syndrom je tu natotata,“ vesele dodává MUDr. Zdeptánková.
S paní doktorkou Bledou Zdeptánkovou, CSc. si povídala

   
17.03.2000 - Zdraví - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 04.11.2012, 01:03:07
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Simba: No však jo, to je na zlost, člověk jí a vůbec z toho ntloustne

  superkarma: 0 06.12.2003, 11:12:50
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  ...zelenina by zbytečně krátila kalorickou hodnotu

  superkarma: 0 11.11.2003, 11:29:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme