Zdraví

Každá žena může mít krásnou pleť s kosmetikou La Chèvre

V přírodním stavu obsahuje kozí mléko účinné látky,dnes propagované známými kosmetickými firmami pod názvy liposomy, ceramidy, AHA kyseliny a koenzym Q 10. Kromě toho je kozí mléko bohaté na minerální látky jako je vápník, fosfor, hořčík a draslík, obsahuje i vitaminy skupiny B a vitamin A. Vitaminy jsou pro pokožku velmi důležité, protože ji chrání před působením volných radikálů a nedostatkem buněčné energie a tím i předčasným stárnutím.
Tuk z kozího mléka je ideálním transportním prostředkem živin do hlubokých vrstev pokožky. Množstvím fosfolipidů, základní stavební součásti buněčných membrán, se podílí na zvláčnění pokožky a chrání ji před nepříznivými vlivy prostředí. Přítomný inositol je rovněž ochráncem buněk před působením volných radikálů a má tak vliv na udržení zdravé a krásné pokožky.
Syrovátka z kozího mléka je z hlediska uplatnění v kosmetice velmi cennou surovinou. Bílkovinná část syrovátky podporuje hydrataci kůže, zabraňuje vysušování, zvyšuje prokrvení kůže a tím i odolnost proti nepříznivým vlivům prostředí. Syrovátka obsahuje selen a taurin, který katalyzuje rozklad škodlivých peroxidů, zabraňuje tvorbě volných radikálů a chrání tak spolu s vitaminem A a inositolem pokožku před UVA a UVB zářením. Kyselina mléčná a citrónová se aktivně podílejí na prokrvení pokožky, regulaci látkové výměny a obnovy horní vrstvy pokožky. Podporují obnovu ochranného filmu, přispívají ke stabilizaci jeho pH a aktivují regenerační procesy stárnoucí kůže a kůže poškozené životním prostředím.
V tomto, ale i ve výběru dalších surovin do našich kosmetických výrobků spočívá tajemství omlazujícího a ozdravujícího účinku kosmetiky La Chèvre .
A důležitá poznámka nakonec: Netestujeme na zvířatech, máme je rádi!

   
14.03.2000 - Zdraví - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  hm kozi mleko je zdrave tak proc ne jako krem

  superkarma: 0 04.11.2012, 00:36:59
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Kozí mléko? To vypadá zajímavě.

  superkarma: 0 06.12.2003, 11:19:24
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Kosmetika, která se netestuje na zvířatech je mi sympatická.

  superkarma: 0 11.11.2003, 11:06:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme