Zdraví

Nedovolte škodlivým vlivům sahat na vaši kštici

Nečisté ovzduší ve kterém se dnes a denně pohybujete nezpůsobuje jen to, že jsou vaše vlasy rychle zaprášené a vysušené, ale může také zapříčinit mnohem horší věci, jako je narušení struktury vlasu nebo vlasové pokožky. Vliv chemických látek poletujících ve vzduchu působí nepříznivě na rovnováhu vlasové pokožky, ta je pak „zmatená“ a produkuje více mazu, čímž se vlasy mnohem více mastí. Taková situace pak většinou vede ke každodenímu mytí vlasů. To je jasné, kdo by nechtěl mít stále pěknou kštici. Jenže. Pamatujte, že ne každý šampon je ten pravý ořechový. Šampony na mastné vlasy vysoušejí pokožku hlavy a ta se pak brání tím, že vytváří mazu mnohem více. Nevhodný šampon také může ničit ochrannou tukovou vrstvu kůže. Takto nechráněná kůže se pak snadno stane útočištěm pro různé bakterie, které při nejmenším povedou ke tvorbě lupů. Existují přípravky, které nejen, že vás zbaví lupů, ale zaroveň vyváží rovnováhu pokožky hlavy. Mezi těch několik přípravků patří například Dermo-balsam z řady Keralogie Specifique, Nizoral, který dostanete v lékarnách a Head&Shoulders, ten je k dostání v běžné prodejní síti.
Pár triků, jak alespoň trošku chránit vaši hřívu….
1) Vybavte se dobrým šamponem a kondicionérem. Nejlépe budou-li oba přípravky z jedné řady. Navzajem se dobře doplňují a poskytnou tu nejlepší péči. Budete-li se o vaše vlásky dobře starat odmění vás svoji krásou.
2) Vlasy nemyjte ani vařící ani ledovou vodou, zvolte zlatou střední cestu, která je k vlasům nejšetrnější. Nakonec vlasy opravdu důkladně propláchněte. Šampon „zapomenutý“ ve vlasech způsobí, že vlasy pak nebudou nadýchané, ale naopak zplihlé.
3) Šetřte s laky a tužidly. Zpevňující přípravky na sebe během dne lapají částečky nečistot a prachu. Na vykartáčování zbytků tužidel a gelů použijte měkký kartáč.
4) Chcete-li svým vláskům dopřát opravdu královskou péči, udělejte jim jednou za čas bylinný zábal. Nejvhodnějšími bylinkami jsou heřmánek (pozor může být agresivním alergenem!!!), lipový květ, listí z ořechů a kopřiva.

   
09.03.2000 - Zdraví - autor: Barbora Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [6] hubajda [*]

  ja balzam nepouzivam

  superkarma: 0 04.11.2012, 00:52:16
 2. avatar
  [5] Andula [*]

  Ťapina: ja balzámy, abych je posílila a rozčesala

  superkarma: 0 07.12.2003, 01:45:34
 3. avatar
  [4] Andula [*]

  Simba: mně moc dobře neudělal, ty vlasy po něm byly takové "šedé"

  superkarma: 0 07.12.2003, 01:43:58
 4. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Laky a tužidla nepoužívám vůbec. A ledovou vodou jsem si myla vlasy jenom jednou na dovolené, tam jaksi nic jiného nebylo k dispozici. Nikdy víc

  superkarma: 0 06.12.2003, 11:22:34
 5. avatar
  [2] Simba [*]

  Výborný je i zábal z heny. Jen pozor, některé barvené vlasy pak ztrácejí lesk.

  superkarma: 0 11.11.2003, 10:50:04
 6. avatar
  [1] Simba [*]

  Výborný je i zábal z heny.

  superkarma: 0 11.11.2003, 10:49:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme