Zdraví

Nechejte se propíchnout!

Po vyjádření vlastní osobnosti touží lidé od nepaměti. Propichování pokožky a zdobení šperky má svůj prapůvod u primitivních kmenů Afriky a dálného Orientu. Tato metoda se nazývá body piercing. V posledních letech zažívá piercing nevídanou renesanci. Nejde jen o to vzít jehlu a propíchnout se, správný piercing je chirurgický zákrok, který vyžaduje odbornou ruku. Pokud jste se rozhodla své tělo zkrášlit nějakou nápupnicí, nánosnicí nebo snad náprsnicí, měla byste znát pár důležitých věcí. Délka hojení závisí na místě vpichu. Rozhodnete-li se pro nos nebo jazyk, budete muset dávat bedlivý pozor na vdechnutí uvolněné části šperku. Pokud se vám zachtělo šperku umístěného pod rty a vůbec v okolí úst, je třeba počítat s tím, že se vám bude špatně artikulovat a možné je také poškození zubní skloviny. Šperky ve tvaru kroužku mohou působit komplikace v místech, kde máte oblečení, to se týká hlavně pupíku.Je tedy lepší vybrat „naušnici“ zvanou činka. Zapomeňte na to, že si do ordinace přinesete náušnici, kterou jste v dětství dostala od babičky. Starý šperk by mohl být poškrábaný a ranka by se pak nemohla v klidu zahojit. Piercingový šperk by měl být z chirurgické oceli, ta narozdíl od ostatních kovů nezpůsobí žádnou alergickou reakci. Nejdůležitějším krokem je najít ten správný salon nebo ordinaci. Přestože dnes piercing nabízí každé tetovací studio, můžete se svěřit do rukou odborníků na slovo vzatých. Jedním takovým odborníkem je například MUDr. Šeda, který má ordinaci v Blanické ulici v Praze. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vyvarujte se pracovišť, kde nemají jednorázové sterilní pomůcky a sterilizátory. V momentě, kdy už vaše tělo /ať už na jakémkoli místě/ zdobí blýskavý šperk, všechno nekončí. Provedený piercing vyžaduje důslednou péči. Několik týdnů je třeba dodržovat zvýšenou hygienu, aby nemohlo dojít k infekci. Po zákroku byste měla dostat antibakteriální mastičku, která uspíší hojení. Nikdy si piercing neprovádějte sama. Je více než pravděpodobné, že se ranka nebude dobře hojit a bude hnisat. Můžete si tak poškodit nervy, cévky nebo akupunkturní body. Cena za akt i s naušnicí vás přijde přibližně na 600 korun. Nebojte se, samotný zákrok ani moc nebolí. Nejhorší na celé věci je čekat, až se jehla zabodne…pak už myslíte jen na to, jak moc vám to bude slušet.
Láká vás to? Redakce Ženy-in z vlastní zkušenosti může doporučit ordinaci MUDr. Ondřeje Šedy v Blanické ulici 25 na Praze 2. Objednat se můžete na telefonu 22 00 66 90.
   
15.02.2000 - Zdraví - autor: Barbora Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [8] hubajda [*]

  nechci

  superkarma: 0 23.09.2012, 20:20:12
 2. avatar
  [7] Andula [*]

  Ťapina: a já tam bohužel skoro nic nesnesu, i krásné stříbrné jen pár hodin.

  superkarma: 0 06.12.2003, 23:29:52
 3. avatar
  [6] Andula [*]

  Zatímjsem k tomu nenašla odvahu, uvidíme. Mám krásný šperk do pupíku.

  superkarma: 0 06.12.2003, 23:28:44
 4. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Nějak nechápu, proč u piercingu kamkoliv jinam než do ucha musí být šperk z chirurgické oceli a do uší si můžem strkat všechno možé. Jasně, že to asi platí jen do zahojení ranky, ale i tak se do uší jako první dává zlato.

  superkarma: 0 06.12.2003, 11:03:29
 5. avatar
  [4] Simba [*]

  Landriel: Jo to je fakt ...letí to letí

  superkarma: 0 28.11.2003, 10:42:05
 6. avatar
  [3] Landriel [*]

  Simba: akorát že teď už by z toho bylo tak pět, šest let.

  superkarma: 0 18.11.2003, 21:57:34
 7. avatar
  [2] Simba [*]

  "Piercing v pupíku má fakt každá kráva a to už asi tak dva, tři roky." ... lepší shrnutí článku nemohlo být.

  superkarma: 0 11.11.2003, 09:30:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme