Zdraví

Být, či nebýt pozitivní? Toť otázka!

V dobré víře jsem se s touto osůbkou dala v jednom nejmenovaném knihkupectví do řeči. Kupovala jsem si právě knihu s názvem „Buďte pozitivní“, a to jsem neměla dělat. Přihnal se ke mně z druhého konce místnosti, cestou povalil polici s knižními novinkami a jednu babku, co si vybírala z kuchařských knih. Vytrhl mi z ruky mou knihu a jal se mne plísnit.
„No, to jsem čekal: Buďte pozitivní, to by se vám hodilo. Podívejte, takhle by to nešlo! Nevyhýbejte se problémům, problémy je třeba vyhledávat a pěkně se na nich povozit, a když už utíkáte, tak hezky pomalu. Ne, ne, ne!!! Jen zůstaňte pěkně negativní, kam bysme to došli, kdyby byli všichni pozitivní? To bysme se taky mohli převrátit. To by nebyla rovnováha a to bysme za chvíli všichni bydleli v Austrálii! No řekněte, paní, jak by to vypadalo? Nebo tahle zdravá výživa? To samozřejmě taky ne – pěkně k snídani smažený vajíčka na sádle. No kde by bylo naše zdravotnictví? To by tady nemuselo bejt, když budou všichni žrát květák s marmeládou z brokolice. Heleďte, od teďka mi na to pěkně myslete, po ránu se mi pěkně ponervujte, pak se pohádeje, pošlete někam všechny, co potkáte, a zajezte to pěkně krkovičkou nebo bůčkem, ať má doktor pěknej barák. Na ulici někoho pořádně nakopněte, on vám to přirozeně vrátí a hele, hnedka má policajt na výplatu. Kdepak láska? Pche! Ohleduplnost? Perte se, žerte se, ať je nějaká sranda a ať má Nova co točit. Koho zajímaj dobrý zprávy? Jen ať teče krev, ať národ zapomene na to, že nemá na složenky!“

Ještě, že přišel nějaký pán a ptal se prodavače, jestli jim už přišla „Moc podvědomí“. Chlápkovi zasvitlo v očích a jediným plavným skokem byl u něj.
Já jsem hodila svoji „Buďte pozitivní“ na pult, igelitku s věcma na plavání jsem tam nechala a utíkala jsem domů jako o život. Doma jsem se zamkla na pět západů, ke dveřím jsem přistrčila botník a asi hodinu jsem se z toho magora vzpamatovávala. Šílený bylo, že některý z těch jeho frází měly svoji zrůdnou logiku. Ale stejně – lidičky, prosím vás, buďte pozitivní!


Helena Pelikánová
   
01.02.2000 - Zdraví - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [7] hubajda [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 23.09.2012, 20:02:41
 2. avatar
  [6] Andula [*]

  Jaká osůbka, Prodavač? Já jsemněkdy zoufala nepozitivní a je mi to fuk.

  superkarma: 0 06.12.2003, 20:55:10
 3. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Simba: No, taky ,ale bohužel už jich začíná být plno i tady

  superkarma: 0 06.12.2003, 10:06:16
 4. avatar
  [4] Simba [*]

  Ťapina: myslíš alá amíci?

  superkarma: 0 05.12.2003, 21:07:26
 5. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Já nesnáším takové ty lidi, co musí za každou cenu pozitivitu vyzařovat. Být pozitivní je vhodné myšlenkami a činy, ne vzezřením a kecáním.

  superkarma: 0 01.12.2003, 10:29:03
 6. avatar
  [2] Dux [*]

  Rozhodne je velmi dulezite byt pozitivni.

  superkarma: 0 16.11.2003, 12:43:03
 7. avatar
  [1] Simba [*]

  Snad jsem pozitivní, i když knížku bych si na toto téma nekoupila. Ten člověk musel být zábavný.

  superkarma: 0 11.11.2003, 07:37:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme