.

Chcete si zvednout sebevědomí? Jeďte do Tunisu!

Cestování

Chcete si zvednout sebevědomí? Jeďte do Tunisu!

Tunis je sice zemí, kde jako náboženství vládne Islám, ale díky dlouhé nadvládě Francie, poněkud poevropštěl. Z toho důvodu tedy zde není nezbytně nutné halit se do čádorů. I když při procházení se tuniskými zákoutími byste si mnohdy přála být zahalená od hlavy až k patě :). Pokud do Tuniska jedete s přítelem, manželem, bratrem, otcem, zkrátka jakýmkoli chlapem, jste v suchu. Jiná situace nastává, trávíte-li dovolenou se sestrou, kamarádkou nebo dobře vypadající maminkou. To se pak připravte na všudypřítomné okukování, pokřikování, mávání a ukazování. Je to zvláštní, ale Arabovi i ta nejkrásnější Arabka připadá škaredá. Naopak kdokoli něžného pohlaví s odstínem pleti jen jemně světlejším v něm vzbuzuje nazakrývanou touhu. V zásadě se ale jedná jen o neškodný obdiv. Je to sice báječná kúra na zvýšení seběvědomí, ale čeho je moc toho je příliš. Zanedlouho vám začne lézt na nervy, že si v klidu nemůže prohlédnout ani toho velblouda :). Celkem účinným způsobem, jak se takového obdivu zbavit, je tvrdit, že jste vdaná a manžel zrovna leží na pokoji a odpočívá. Tohle většinou zabere, manželství je totiž pro muslimy stav více než posvátný, a tak při takovém zjištění obvykle stáhnou ocas a dají vám pokoj.


Byl by naprostý hřích nevidět tradiční suk – arabský trh, kde se MUSÍ smlouvat. Arabové jsou úchvatní obchodníci. I když je prodávájící ohromen vaší evropskou krásou, nikdy nezapomíná na kšeft a je schopen vás oškubat o poslední dinár. Kromě toho - nesmlouvat považuje arabský obchodník za urážku. Nezapomínejte, že ceny čehokoli na suku jsou mnohdy až pětkrát vyšší, než by být měly. Jinak je to v hotelových obchodech, tam neusmlouváte nic. Smlouvání se nebojte. Téměř všichni Tunisané, především díky cestovnímu ruchu, mluví kromě arabštiny ještě přinejmenším francouzsky, německy a většinou i anglicky.


V Tunisu mají výborné víno. Jedinou jeho nevýhodou je, že ho nekoupíte jinde, než v hotelu. A to se samozřejmě odráží i v jeho ceně. Můžete si samozřejmě přivézt něco alkoholického z domova, ale pak je dobré vědět, že více než 1 litr tvrdého a 2 litry lehkého alkoholu neprovezete.

   
13.04.2000 - Zahraničí - autor: Barbora Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 25.09.2012, 23:56:10
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Moje ségra byla a přesně tohle popisovala, jak po ní pořád koukali

  superkarma: 0 06.12.2003, 00:03:53
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  každý chlap chce to, co doma nemá.

  superkarma: 0 05.12.2003, 16:30:55
 4. avatar
  [1] Simba [*]

  Já bych řekla, že ten obdiv pro světlejší pleť často hrají, aby lépe prodali zboží nebo služby.

  superkarma: 0 27.11.2003, 17:43:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme