.

Znáte muže, kteří touží po mnoho ženství? V arabském světě je to možné, každá žena ale něco stojí ...:)

Cestování

Znáte muže, kteří touží po mnoho ženství? V arabském světě je to možné, každá žena ale něco stojí ...:)

Svatba v islámských zemích je velkolepý obřad. Předchází ji celá řada ceremonií, hledání ženicha a nevěsty, zkoumání majetkových poměrů, seznámení rodin, dohadování ceny. Muž může mít současně čtyři ženy.Žena, díky svému nerovnoprávnému postavení jen jednoho muže. Větší počet manželek než dvě je ale výjimečný , protože i jedna manželka je poměrně nákladná záležitost. Jen zásnubní dar se skládá z náhrdelníku, náušnic, prstenu, snubního prstenu, a obdarováním rodičů odstupným za nevěstu. Islámské náboženství povoluje rozvod jako legitimní způsob rozloučení manželství. Může být z popudu jak muže, tak i ženy. Při předsvatebním dohadování je myšleno i na to, co když dojde k rozvodu. Ženich se musí zavázet vyplatit odstupné. To je dobře vymyšleno, že?
Ženy jsou od dětství vychovávané k lásce k dětem, k poslušnosti manželovi, je jim vštěpována pracovitost a ochota. Dívka je pro rodinu kapitál. Panenství a schopnost zachovat rodinu je nejdůležitější, co dívka přináší. Pro islámskou ženu je těžké se s někým seznámit a když už se tak stane, je vždy pod dohledem. Poslední dobou se těmto ženám naskytla ideální možnost k seznámení - jít studovat na univerzitu. Jsou sice podezírány z toho, že nechtějí studovat, ale okukovat muže, ale nedivme se jim.
Svatební rituál začíná současně v domě u nevěsty i u ženicha. U nevěsty probíhá tzv. mytí nevěsty. Při koupeli tančí ženy z vesnice obřadní tance, po umytí tetují nevěstu henou. Ženich se loučí se svobodou, popíjí alkohol se svými známými (jen v islámských zemích, kde zákon přimhouří obě oči a nesmí se to dít na veřejnosti) a pokuřují z vodní dýmky.Když už jsou ženich a nevěsta spolu, sedí v křeslech, přijímají dary a gratulace. Šejch pronese svatební řeč, následuje rodinná oslava a svatební noc. Ženy čekají na důkaz svatební noci. Panenství má v těchto zemích cenu zlata.
SVATBA NA JEDNU NOC
Nedílnou součást islámské kultury tvoří tzv. svatby na jednu noc. Islámské právo striktně zakazuje prostituci. V praxi existuje forma , která je z hlediska úřadů v podstatě tolerována. Je to svatba, které sice nepředcházejí příbuzenské domlouvání, ani rozlučka s přáteli, ale svatební smlouva je jedním z nejdůležitějších momentů této události. Většinou se domluvená noc koná v nějakém hotelu, kam se dostaví oba aktéři chvíli před aktem, absolvují svatební obřad a druhý den po společně strávené noci manžel svou novomanželku zapudí. Stačí říct "Zapuzuji tě" . Musí samozřejmě zaplatit velké odstupné. Profesionální nevěsty se poznají podle toho, že jim tetování henou na chodidlech až po kotníky.
Islámská kultura a arabský svět je jako takový plný rozporů. Ale má v sobě kouzlo nepoznaného tajemství .
   
07.02.2000 - Zahraničí - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] arminka [*]

  tak to nebrat Sml30

  superkarma: 0 28.09.2012, 22:03:26
 2. avatar
  [6] hubajda [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 25.09.2012, 23:54:56
 3. avatar
  [5] marcela-1 [*]

  jiný kraj-jiný mrav Sml80

  superkarma: 0 04.12.2011, 08:32:40
 4. avatar
  [4] Avilo [*]

  ZajímavéSml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 27.06.2009, 20:54:58
 5. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Vím o jednom Čechovi žijícím v islámské zemi, který si vzal čtyři manželky - když to zákon umožňuje, že když bude mít jedna menses, tak má ještě další. Jenže ony se mu po čase sesynchronizovaly

  superkarma: 0 05.12.2003, 15:14:57
 6. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Simba: No ale zní to líp, ne?

  superkarma: 0 05.12.2003, 15:14:14
 7. avatar
  [1] Simba [*]

  Svatby na jednu noc, profesionální nevěsty ... nová terminologii pro E55

  superkarma: 0 26.11.2003, 09:46:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme