.

Ostrov královny Markéty je symbiózou karibské přitažlivosti, spojující neopakovatelné kouzlo bělostných pláží, lemovaných palmami,

Cestování

Ostrov královny Markéty je symbiózou karibské přitažlivosti, spojující neopakovatelné kouzlo bělostných pláží, lemovaných palmami,

Ostrov královny Markéty je symbiózou karibské přitažlivosti, spojující neopakovatelné kouzlo bělostných pláží, lemovaných palmami, se stálým teplým podnebím a mírným Karibským mořem. Nejen ideální místo báječného odpočinku v prostředí karibského ráje, ale také brána k dalším kouzlům Venezuely, do delty Orinoka s jeho jedinečným biotopem, na pláně Canaimy s impozantními stolovými horami „tepuis“ a mohutnými vodopády, z nichž úchvatný, nejvyšší na světě -  Andělský vodopád - Salto Angel padá z výšky takřka jednoho kilometru. Isla Margarita nabízí ideální možnost odpočinkové dovolené a seznámení s neopakovatelnou tropickou přírodou Karibiku a Latinské Ameriky.

Isla Margarita je skutečnou oázou ve vodách Karibiku. První kolonizátoři nebyli uchváceni jen místními nalezišti přírodních perel (Pinctacla Margaritifera), ale i mírností zdejšího klimatu a přírody, která kontrastuje s nezkrotnou divokostí přírody pevninské Venezuely. Ostrov je oázou klidu a příjemného podnebí a díky tomu se postupně stal oblíbeným cílem turistů z Evropy, Severní i Jižní Ameriky. Kromě nádherného koupání a zaručeně krásného počasí ostrov nabízí i výhodné nákupy, protože je bezcelní zónou.

Nákupní střediska na okrajích hlavního města ostrova Porlamaru jsou hojně navštěvována především Venezuelci z pevniny a turisty z dalších blízkých zemí kontinentu. Podnebí ostrova je velmi stálé, vlhké a teplé tropické s minimálními teplotními rozdíly během roku a nevyhraněným obdobím dešťů, které bývá nejčastější mezi srpnem a říjnem. Průměrná teplota se pohybuje celoročně mírně nad 30°C. Isla Margarita je samosprávným administrativním celkem v rámci Venezuely.

Spolu se sousedícími ostrovy Isla Coche a Cubagua tvoří venezuelský spolkový stát Nueva Esparta. Plocha ostrova je 940 km2. Geologicky jde vlastně o dva ostrovy, spojené úzkým písečným hrdlem v oblasti mangrovové laguny La Restinga. Turisticky přitažlivé pláže jsou v severovýchodní polovině ostrova. Díky turistickému ruchu ostrov disponuje velmi dobrou infrastrukturou a svým návštěvníkům nabízí srovnatelně vysokou úroveň služeb. V recepcích hotelů a při zajišťování turistických služeb se kromě španělštiny většinou můžete domluvit i anglicky.

Letoviska

PLAYA EL AGUA

Asi nejznámější pláž - prázdninové středisko na ostrově. Leží na severovýchodním pobřeží a představuje ji necelých 5 kilometrů jemného písku. Podél pláže vyrostla celá řada hotelů, restaurací a středisek zábavy. Jde o jedno z nejpopulárnějších míst, kam míří nejen zahraniční turisté, ale během dnů volna i místní obyvatelé. Transfer z letiště: cca 50 minut.

PLAYA EL TIRANO

Pláž El Tirano je v ideální poloze na sever od hlavního města ostrova – Porlamaru s jeho nákupními i zábavními možnostmi. Ostrov je rájem bezcelních nákupů. Na pláži je jen několik málo hotelů a malých apartmánových komplexů. Několik set metrů od pláže se nachází také největší vodní zábavní park na ostrově. Transfer z letiště: cca 40 minut.

PLAYA PUERTO CRUZ / / PUERTO VIEJO ZÁLIV PEDRO GONZÁLEZ

Jedna z nejkrásnejších pláží na ostrově, která leží v hlubokém zálivu. Na jejích opačných koncích leží dva z nejprestižnějších hotelů - Dunes Beach Resort a Hesperia Isla Margarita. Jemný písek pláže a areály hotelů jsou lemovány příkře se zdvihajícími kopci, tvořícími velmi působivou scenérii na pozadí blankytného Karibiku. Příjemná je i blízkost městečka Juan Griego, které nabízí příjemné procházky i posezení v místních tavernách. Transfer z letiště: cca 50 minut.

ISLA COCHE

Pravý karibský ráj se širokou pláží z bělostného písku a lazurovými vodami Karibiku. Projížďka katamaránem v přilehlých vodách je příjemným zpestřením odpočinkové dovolené. Na protilehlé pláži El Yaque (20 minut rychlým člunem) je jedno z nejoblíbenějších míst surfařů a kite-surfařů v celém Karibiku. Transfer z letiště: cca 15 minut autobusem a 20 minut rychlým člunem.

Chcete cestovat na toto krásné místo? Kontaktujte cestovní kancelář Exim Tours - více na  www.eximtours.cz 
   
12.04.2007 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme